Świat

Mercedes z logo Apple na masce

jozwikp
Mercedes z logo Apple na masce
3

Jak podaje niemiecki Focus firmy Apple i Mercedes Benz podpisały porozumienie na mocy którego Apple miałby przygotowywać design wnętrz i elementów sterowania oraz nawigacji w nowych samochodach Mercedesa. Współpraca miałaby rozpocząć się od 2009 roku. Mercedes otrzyma prawo wyłączności na sam...



Jak podaje niemiecki Focus firmy Apple i Mercedes Benz podpisały porozumienie na mocy którego Apple miałby przygotowywać design wnętrz i elementów sterowania oraz nawigacji w nowych samochodach Mercedesa. Współpraca miałaby rozpocząć się od 2009 roku.

Mercedes otrzyma prawo wyłączności na samochodowe twórczości Appla na okres 6 miesięcy. Krążą również plotki, że w nowej nawigacji ma być zaimplementowana mapa Googli tak jak w iPhone.

Od razu pojawiły się komentarze dotyczące wyboru marki samochodu przez Appla. Dlaczego Mercedes, czy tylko dlatego, że Steve takim jeździ?



Apple nie jest oczywiście pierwszą firmą, która współpracuje z producentami aut. Od dawna istnieje dział Windows Automotive, który tworzy systemy dla takich producentów jak: Acura, BMW, Citroën, Clarion Co. Ltd., DaimlerChrysler, Fiat, Subaru, Honda, Hyundai, Mitsubishi, NexTech, Toyota i Volvo. Wychodzi na to, że Apple zaczyna nadganiać zaległości. Można mieć nadzieję, że znowu powstaną jakieś ładne rzeczy.

Paweł Jóźwik

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu