YouTube

Rozdziały w wideo na YouTube to strzał w dziesiątkę, czekałem na nie od dawna!

Kamil Świtalski
Rozdziały w wideo na YouTube to strzał w dziesiątkę, czekałem na nie od dawna!
5

YouTube oddaje twórcom nowe narzędzie które pozwoli im łatwo dzielić tamtejsze treści na rozdziały. W sam raz do dłuższych wideo!

YouTube jest niewątpliwie największą, najpopularniejszą -- a co za tym idzie, również najważniejszą platformą wideo na świecie. I choć do krótkich forma od lat sprawdza się doskonale i trudno mu cokolwiek zarzucić, to przy dłuższych materiałach nawigacja między kolejnymi rozdziałami tematycznymi jest dość zagmatwana i -- delikatnie mówiąc -- mało wygodna. Google doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też przygotowuje się do szerszego wprowadzenia testowanej od kilku tygodni wśród youtube'owych sław opcji podziału materiału na sekcje tematyczne. W ten sposób użytkownicy łatwo mogą przeskakiwać między tematami poruszanymi w materiale. I choć testy trwały od kilku tygodni, teraz opcja ta trafia do każdego -- i na każdej platformie!

Zobacz też: Wyszukiwarka YouTube wkrótce będzie też… wyszukiwarką Google. Tylko po co?

Rozdziały na YouTube: dzięki nowej opcji nareszcie wygodnie będzie można oglądać dłuższe materiały

Film na YouTube który trwa kilkadziesiąt minut trudno nazwać krótkim -- a kiedy odpalamy go dla konkretnych informacji, jak ma to często miejsce chociażby przy rozmaitych poradnikach, to przeskakiwanie między kolejnymi minutami staje się dość męczące i irytujące. Stąd nowa opcja dostępna dla użytkowników zarówno aplikacji mobilnych na iOS i Androidzie, jak i desktopowym wydaniu serwisu będzie jak znalazł. Większość magii dzieje się jednak po stronie twórców -- to oni mogą aktywować podziały, by aktywować rozdziały muszą oznaczyć co najmniej trzy fragmenty. Jak to działa w praktyce możecie podejrzeć tutaj:

Zobacz też: Koronawirus pchnął nas w ramiona YouTube. Tak dużo czasu nie spędzaliśmy tam nigdy wcześniej

Mam cichą nadzieję, że twórcy będą aktywnie korzystać z nowej opcji, bo... najzwyczajniej w świecie wydaje się ona dużo bardziej praktyczna, niż podawanie czasówek w opisie, jak to miało miejsce dotychczas.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu