Świat

Youtube ma już 5 lat - pamiętasz pierwszy film jaki obejrzałeś?

Grzegorz Marczak
Youtube ma już 5 lat - pamiętasz pierwszy film jaki obejrzałeś?
1

Dokładnie 14 lutego 2005 roku została zarejestrowana domena Youtube.com. Tak więc w te walentynki był piąte urodziny serwisu, który moim zdaniem zmienił internet "dodając do niego filmy video". Oczywiście Youtube nie był pierwszy ale to właśnie jemu udało się zbudować markę, która stała się symbolem...

Dokładnie 14 lutego 2005 roku została zarejestrowana domena Youtube.com. Tak więc w te walentynki był piąte urodziny serwisu, który moim zdaniem zmienił internet "dodając do niego filmy video". Oczywiście Youtube nie był pierwszy ale to właśnie jemu udało się zbudować markę, która stała się symbolem video w internecie. Historii serwisu nie ma co teraz przytaczać bo osoby interesujące się tą tematyką pewnie znają ją na pamięć.

Dla mnie Youtube jest miejscem, które dostarcza zarówno rozrywki jak i informacji. Oglądam w nim zarówno najlepsze akcje NBA, walki MMA jak również najnowsze teledyski ulubionych zespołów czy nagrania polskich kabaretów. Zapewne są inne miejsca w których materiały te są również dostępne - może mają lepszą jakość, ale komu by się chciało ich szukać skoro mamy wszystko w jednym miejscu. Youtube to też moim zdaniem najlepszy zakup Google jeśli chodzi o serwisy społecznościowe.

W historii tego serwisu było wiele znamiennych wydarzeń (pierwsze reklamy, pierwszy dostawcy treści, pozwy, filmy pełnometrażowe itp) - poniższe przypomnę dwa z nich, które moim zdaniem najbardziej pasują do 5 urodzin serwisu:

Pierwszy film jaki pojawił się w Youtube - nagrany przez trzeciego założyciela Yuotue czyli Jaweda Karima:Nagranie Chada Hurleya i Steva Chena w którym informują użytkowników (z niekrytą radością) o przejęciu serwisu przez Google:Ciekawy jestem czy ktoś z was pamięta pierwszy film jaki obejrzał na Youtube (ja niestety nie mogę sobie przypomnieć) ?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTube