E-sport

Intel Extreme Masters 2017 potrwa dwa weekendy? Pojawiły się pierwsze przecieki

Tomasz Popielarczyk
Intel Extreme Masters 2017 potrwa dwa weekendy? Pojawiły się pierwsze przecieki
5

W sieci pojawiają się pierwsze informacje o kształcie Intel Extreme Masters 2017. Wygląda na to, że impreza może rozciągnąć się na aż dwa weekendy.

Wszystko wskazuje na to, że przyszłoroczna edycja Intel Extreme Masters, która odbędzie się w Katowicach, zostanie rozciągnięta na aż dwa weekendy. W sieci pojawiła się grafika, która prawdopodobnie pochodzi z serwerów ESL. Sugeruje ona, że pierwszy weekend, tj. 25-26 lutego będzie poświęcony finałom Leage of Legends. Wówczas stoiska będą otwarte tylko i wyłącznie na terenie Spodka. Tydzień później (3-5 marca) zobaczymy turnieje w CS:GO i StarCrafta 2. Wtedy też otwarte będzie IEM Expo, a więc strefa dla wystawców pokazujących swój sprzęt i rozwiązania technologiczne. Co istotne, wówczas odbyć ma się rónież konwent YouTuberów.

Pewności oraz oficjalnego potwierdzenia oczywiście nie mamy. Możemy zatem jedynie domniemywać, na ile są to rzeczywiste plany ESL, a na ile robocza kopia, która nie będzie miała przełożenia na kształt imprezy. Taki scenariusz wydaje się być jednak bardzo realny i w kuluarach mówi się o nim już od kilku miesięcy. IEM 2016 był bardzo mocno obłożony, a liczba gości przyprawiała o ból głowy. Być może zatem rozciągnięcie imprezy na dwa weekendy nie jest złym pomysłem. Otwartą kwestią pozostaje, czy pomiędzy tymi weekendami w ramach IEM będą organizowane inne, poboczne atrakcje.

Intel Extreme Masters 2016 okazało się dużym sukcesem, o czym możecie się przekonać m.in. z naszej relacji. Impreza powoli staje się również wizytówką Katowic oraz stanowi najważniejsze wydarzenie tego typu regionie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu