YouTube

YouTube dla dzieciaków już w przyszłym tygodniu [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
YouTube dla dzieciaków już w przyszłym tygodniu [prasówka]
1

O dziecięcym YouTube mówi się już od jakiegoś czasu. W końcu pojawiły się jednak konkretne informacje na temat jego debiutu. Google miałby zaprezentować nową aplikację już w przyszłym tygodniu. Co będzie miała do zaoferowania? YT dla dzieciaków Jak donosi USA Today, Google już za kilka dni ma...

O dziecięcym YouTube mówi się już od jakiegoś czasu. W końcu pojawiły się jednak konkretne informacje na temat jego debiutu. Google miałby zaprezentować nową aplikację już w przyszłym tygodniu. Co będzie miała do zaoferowania?

YT dla dzieciaków

Jak donosi USA Today, Google już za kilka dni ma wypuścić aplikację YouTube Kids, która będzie adresowana do najmłodszych użytkowników internetu (tych w wieku 10 lat oraz młodszych). Aplikacja ma otrzymać specjalny, uproszczony interfejs oraz, co szczególnie istotne, system filtrujący treści w taki sposób, aby uniemożliwić dostęp do nieodpowiednich materiałów. Mówi się również o specjalnej wersji premium, w ramach której rodzice za 4,99 dol. miesięcznie otrzymają możliwość odtwarzania materiałów offline oraz bardziej zaawansowane mechanizmy kontroli rodzicielskiej. Premiera ekskluzywnej wersji aplikacji dla Androida miałaby nastąpić już 23 lutego.

Nowe smartfony HTC w benchmarkach

Wszystko wskazuje na to, że HTC podczas swojej konferencji w Barcelonie zaprezentuje dwa nowe urządzenia: HTC One M9 oraz wersję Plus. W sieci pojawiły się wyniki benchmarków z bazy aplikacji CompuBench. Ujawniają one właściwie pełne specyfikacje urządzeń. Pierwsze z nich ma posiadać 5-calowy ekran FHD i Snapdragona 810. Drugie zostanie oparte na topowym chipie tajwańskiego Mediateka - MT6795 i otrzyma 5,1-calowy wyświetlacz Quad HD. Pod pozostałymi względami urządzenia nie powinny się różnić: 3 GB RAM-u, 32 GB pamięci wewnętrznej, aparaty 20 Mpix i oczywiście Android 5.0 na pokładzie (5.0.2 w wersji One M9).

Yahoo pokazuje swoje narzędzia deweloperskie

Yahoo zorganizował swoją pierwszą konferencje dla deweloperów z segmentu mobilnego, a w jej trakcie pokazał pierwszy pakiet narzędzi programistycznych (stworzony we współpracy z Flurry). Całość składa się z pięciu narzędzi, które pozwalają na analizowanie, tworzenie, publikowanie oraz osadzanie reklam w aplikacjach. Do tego dochodzi jeszcze dostęp do wyszukiwarki Yahoo Search, którą można osadzać w aplikacjach. Więcej informacji oraz formularz do zapisywania się na testy pakietu można znaleźć na dedykowanej stronie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu