YouTube

YouTube bez reklam? Wygląda na to, że tak. Ale nie za darmo

Paweł Winiarski
YouTube bez reklam? Wygląda na to, że tak. Ale nie za darmo
70

Irytują Was reklamy w YouTube? Wygląda na to, że niedługo znikną. Jeśli oczywiście zapłacicie za taki dostęp do serwisu. Firma pracuje nad specjalnym modelem subskrypcji, który najprawdopodobniej zostanie uruchomiony już za kilka miesięcy. Będzie to płatna opcja, która usunie z filmów wszystkie r...

Irytują Was reklamy w YouTube? Wygląda na to, że niedługo znikną. Jeśli oczywiście zapłacicie za taki dostęp do serwisu.

Firma pracuje nad specjalnym modelem subskrypcji, który najprawdopodobniej zostanie uruchomiony już za kilka miesięcy. Będzie to płatna opcja, która usunie z filmów wszystkie reklamy. Testy rozpoczęły się już w 2013 roku i wtedy taka przyjemność kosztowała jedynie 99 centów miesięcznie. Informacja pochodzi od Roberta Kyncla z YouTube.

Jak zapatrujecie się na taką możliwość? Dla jednych reklamy w YouTube, a w zasadzie pieniądze z nich, to główny powód działalności w sieci. Inni produkujący materiały wideo mają z tego po prostu dodatkowy dochód, na przykład oprócz normalnej pracy. Jeszcze inni całkowicie je wyłączają.

Dla widza to natomiast często irytujące okienka lub reklamy, które wyłączają jak tylko licznik na to pozwoli (a czasem nie pozwala). Wiemy, że to wkurza, dlatego na naszym kanale AntywebTV od razu je wyłączyliśmy. Zależy nam na tym, byście komfortowo oglądali nasze materiały, bez konieczności przeklikiwania się przez tonę wyskakujących okienek.

Mówiąc szczerze, chętnie zapłaciłbym te 99 centów właśnie po to, żeby oszczędzić sobie konieczności wyłączania reklam. Często jest tak, że filmik promocyjny trwa 5 sekund, a ja przy właściwym materiale wytrzymują kolejne 5. Zastanawia mnie natomiast jak wiele osób byłoby zainteresowanych kontem umożliwiającym pominięcie reklam. Mam dziwne wrażenie, że popularność takiej usługi może być duża. Co oczywiście wiązać się będzie z całkiem niezłymi wpływami na konto YouTube. Niby to tylko 99 centów, ale liczba użytkowników usługi zrobi swoje.

grafika: 1

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTubehot