YouTube

YouTube: bez reklam i za darmo przez... niedopatrzenie Google. Jak z niego skorzystać?

Kamil Świtalski
YouTube: bez reklam i za darmo przez... niedopatrzenie Google. Jak z niego skorzystać?
11

Wiedzieliście że da się oglądać YouTube bez reklam i to za darmo? Nie? Ja też nie — aż do dziś, kiedy okazało się, że wystarczy dodać kropkę w adresie...

Wpadki zdarzają się nawet największym — i akcja z YouTube jest tego doskonałym przykładem. Okazuje się bowiem, że wystarczy jedna kropka w adresie, by serwis zwariował i nie wyświetlał reklam. Mowa tu oczywiście o sytuacji bez jakiegokolwiek adblocka czy płatnego dostępu do platformy. Sytuacja to dość niecodzienna i myślę, że trzeba ją traktować co najwyżej jako przejściowy błąd, który firma wkrótce załata. Ale póki co - można jeszcze oglądać YT bez dodatków, bez premium i bez reklam. Jak?

Zobacz też: Rozdziały w wideo na YouTube to strzał w dziesiątkę, czekałem na nie od dawna!

Jak oglądać YouTube bez reklam i bez płacenia?

Jak informuje jeden z użytkowników na forum Reddit, platforma ma błąd pozwalający obejść reklamy w serwisie dodając... kropkę w adresie materiału — a dokładnie po .com, a przed łamańcem. Czyli w praktyce wygląda to tak:

https://www.youtube.com/watch?v=jxhDVMffgy4 — w takim odnośniku jest szansa na to, że traficie na reklamy

Kiedy jednak w adresie dodacie jeden niepozorny znak więcej, platforma wariuje i... nie będzie wyświetlać reklam czy to przed materiałami, czy w środku:

https://www.youtube.com./watch?v=jxhDVMffgy4

Idealne w swojej prostocie i... prawdopodobnie najzwyczajniej w świecie przeoczone przez giganta, bo taka niewinna zmiana w pasku adresu sporo miesza w wyświetlaniu treści na stronie i pobieraniu informacji. Jednym z elementów które cierpią na tym niedopatrzeniu są właśnie reklamy. I jeżeli nie korzystacie z żadnych dodatków do przeglądarki które pozwolą Wam je zablokować, a przy okazji nie płacicie też za YouTube Premium, to może okazać się dość pomocne.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu