Świat

Youku.com uzyskał zgodę Chin na działalność

3

Chiński serwis wideo - Youku.com otrzymał rządową licencję na działalność. Firma poinformowała, że Departamnt ds. Administracji Radia, Kina i Telewizji zatwierdził zgromadzone w serwisie treści oraz będzie kontrolował pojawiające się w przyszłości pliki. Youku.com jest jednym z trzech największyc...

Chiński serwis wideo - Youku.com otrzymał rządową licencję na działalność. Firma poinformowała, że Departamnt ds. Administracji Radia, Kina i Telewizji zatwierdził zgromadzone w serwisie treści oraz będzie kontrolował pojawiające się w przyszłości pliki.

Youku.com jest jednym z trzech największych chińskich serwisów wideo. Poza nim do niedawna funkcjonował tam jeszcze 56.com (obecnie na stronie głównej pojawia się informacja o aktualizacji systemu) oraz nadal działa Tudou.com. Youku.com jest jednak jedynym serwisem posiadającym formalną zgodę chińskich władz na działalność w internecie jako serwis z plikami wideo.

Chiny są krajem, który prowadzi cenzure w mediach. Metody kontroli treści dostępnych w internecie są tam rozwinięte na niespotykaną skalę. Tamtejszy rząd nigdy nie lekceważył roli sieci w życiu obywateli, dlatego od momentu gdy w internecie zaczęły pojawiać się serwisy wideo jasne stało się, że konieczna jest nad nimi państwowa kontrola. Tym bardziej ostatnio, gdy po incydentach w Tybecie, świat zachodni zobaczył za pośrednictwem wspomnianych serwisów działania chińskich sił porządkowych przeciwko protestującym.

Źródło wiadomości: Yahoo! News

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ChinyAzjaserwisy wideo