Świat

Flickr i Getty Images pomogą ci sprzedać twoje zdjęcia

Grzegorz Marczak
Flickr i Getty Images pomogą ci sprzedać twoje zdjęcia
9

Flickr (jeden z moich ulubionych serwisów internetowych) podpisał umowę z serwisem Getty Images (min. sprzedaż zdjęć), dzięki której będziemy potencjalnie mogli zarabiać pieniądze na naszych zdjęciach. Flicrk stanie się nowych źródłem materiałów foto dla Getty, oczywiście nastąpi to po uprzednim...

Flickr (jeden z moich ulubionych serwisów internetowych) podpisał umowę z serwisem Getty Images (min. sprzedaż zdjęć), dzięki której będziemy potencjalnie mogli zarabiać pieniądze na naszych zdjęciach.

Flicrk stanie się nowych źródłem materiałów foto dla Getty, oczywiście nastąpi to po uprzednim skontaktowaniu się z twórcami fotografii oraz po podpisaniu między nimi a Getty Images odpowiedniej umowy. Nasze zdjęcia, jeśli trafią do oferty Getty Images mogą być przez tę firmę sprzedane (nie oznacza to, że na wyłączność) dzięki czemu zaczniemy zarabiać na nich pieniądze (oczywiście trzeba będzie podzielić się zyskami i zgadnijcie kto będzie brał więcej?).Zdjęcia fotografów którzy zostaną zaproszeni do współpracy (nie będzie się można zgłosić samemu) z Getty Images będą posiadały specjalny link, który przeniesie nas na stronę z informacjami o cenie za wykorzystanie komercyjne zdjęcia, sprzedaży itp.

Stawki za konkretne typy licencji i wielkość zdjęcia nie są jeszcze znane ale prawdopodobnie zostanie wdrożony standardowy cennik Getty Images. Co ciekawe Yahoo czyli Flickr nie uczestniczą w transakcji między autorem zdjęcia a Getty i nie mają od takich transakcji bezpośrednio prowizji. Pieniądze dla Yahoo pochodzić będą z osobne umowy z Getty Images.

Wydaje mi się, że Flickr po raz kolejny dał argument do tego aby korzystać właśnie z usług hostowania zdjęć tej firmy. Oprócz bardzo dobrej jakości oferowanych usług i generalnie serwisu internetowego mam teraz dodatkowo możliwość zarobienia pieniędzy na naszych zdjęciach. Świetny ruch Flickra!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

zdjęciahosting zdjęć