Świat

Apple App Store osiągnał status pełnej gotowości

2

Apple poinformował już developerów kiedy wyprodukowane przez nich aplikacje będą dostępne dla użytkowników iPhone. Sklep z aplikacjami - Apple App Store dostępny będzie (według ostatnich zapowiedzi) dzisiaj w nocy, tuż przed premierą iPhone 3G. Biznes się kręci, gdyż zainteresowanie nowymi aplikac...

Apple poinformował już developerów kiedy wyprodukowane przez nich aplikacje będą dostępne dla użytkowników iPhone. Sklep z aplikacjami - Apple App Store dostępny będzie (według ostatnich zapowiedzi) dzisiaj w nocy, tuż przed premierą iPhone 3G. Biznes się kręci, gdyż zainteresowanie nowymi aplikacjami na telefon Apple jest bardzo duże.

Wstępne opinie zachodniej prasy na temat dodatkowego oprogramowania są raczej pochlebne choć nie należy się spodziewać rewolucji, tak jak zresztą w przypadku zmian między pierwszą a drugą wersją iPhone. Wśród zgromadzonych w sklepie programów nie ma obecnie żadnych "killerów", które mogłyby promować telefon. Brakuje chociażby portów słynnych gier (poza "Super Monkey Ball"). Nowe aplikacje rozszerzają niewątpliwie możliwości telefonu Apple i z czasem to właśnie dzięki nim poznamy prawdziwe możliwości iPhone, ale w chwili obecnej konieczne jest dalsze rozszerzanie oferty.

Pierwsze aplikacje podzielone zostały według takich kategorii jak: aplikacje użytkowe i biznesowe, nawigacja (wykorzystujące GPS), gry, czytniki ebooków oraz różnego rodzaju programy wspierające ćwiczenia fitness oraz ochronę zdrowia. Od czasu konferencji prasowej, na której Steve "Boski" Jobs zaprezentował nowego iPhone'a, mam jedną aplikacje dla której byłbym w stanie kupić ten telefon. Zobaczyć możecie ją poniżej.

Dzięki iPhone nawet muzyczne beztalencia takie jak ja, mogą poczuć się niczym bluesman. A może to tylko zręczny marketing?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhoneApp Store