Świat

Yahoo! zamyka Y! Live

0

Yahoo! ogłosiło, że 3 grudnia zamyka swój "eksperymentalny" serwis Y! Live. Jest to uruchomiona na początku tego roku platforma internetowa umożliwiająca zwykłym użytkownikom transmisje wideo w sieci. Celem tego przedsięwzięcia było zbadanie jakie perspektywy rozwoju ma rynek streamingu live wideo w...

Yahoo! ogłosiło, że 3 grudnia zamyka swój "eksperymentalny" serwis Y! Live. Jest to uruchomiona na początku tego roku platforma internetowa umożliwiająca zwykłym użytkownikom transmisje wideo w sieci. Celem tego przedsięwzięcia było zbadanie jakie perspektywy rozwoju ma rynek streamingu live wideo w internecie.

Po kilkunastu miesiącach funkcjonowania serwisu Yahoo! zebrało już najwyraźniej wystarczającą ilość danych. Dane te okazały się jednak najwyraźniej niezbyt pozytywne i dyrekcja koncernu podjeła decyzje o zamknięciu serwisu.

Jednym z powodów podjęcia takiej decyzji były również zapewne koszty utrzymania Y! Live. Serwis tego typu generuje dużą ilość ruchu oraz transferu. Szkoda mi jednak Y! Live, gdyż według mnie było to przedsięwzięcie o dużym potencjale. Nie każdy bowiem potrzebuje Qik i może transmitować materiał z komórki. Sam miałem w tym roku wykorzystać możliwości tego serwisu na jednej z lokalnych imprez masowych. Pech chciał jednak, że ją odwołano.

Źródło ReadWriteWeb

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Yahoostreaming wideo