0

Yahoo Shortcuts dla WordPress

Yahoo właśnie wydało nowy plugin „Shortcuts” dla systemu blogowe wordpress. Shortcuts to nic innego jak wyskakujące okienko (popup) w którym użytkownicy bloga będą mieli dostępne dodatkowe funkcje i informacje nawiązujące do słowa pod jakim dany shortcuts został dołączony. Idea działa tego blugin jest bardzo zbliżona do pluginu SnapShots z tym że w plugin yahoo korzysta […]

Yahoo właśnie wydało nowy plugin „Shortcuts” dla systemu blogowe wordpress. Shortcuts to nic innego jak wyskakujące okienko (popup) w którym użytkownicy bloga będą mieli dostępne dodatkowe funkcje i informacje nawiązujące do słowa pod jakim dany shortcuts został dołączony.

Idea działa tego blugin jest bardzo zbliżona do pluginu SnapShots z tym że w plugin yahoo korzysta z danych i treści znajdujących się w serwisach yahoo. Kolejną ciekawostką jest fakt, że plugin daje nam kompletną kontrolę nad tym do jakich słów pojawią się shortcuty i w jakich postach.

Plugin od Yahoo automatycznie skanuje tekst naszego wpisu (operacja odbywa się podczas pisania nowego postu) i informuje autora ile potencjalnych shortucutów może być w tekście umieszczone.

W chwili obecnej w shortcutach z yahoo będą dostępne takie informacje jak mapy, informacje finansowe, produkty, samochody, newsy oraz wyszukiwarka internetowa. Oczywiście to nie koniec w przyszłości yahoo chce dodać do shortcutów również treści pochodzące z serwisów sportowych, filmowych, wyszukiwarek cen,