Świat

Yahoo Shortcuts dla WordPress

GM
Grzegorz Marczak
0

Yahoo właśnie wydało nowy plugin "Shortcuts" dla systemu blogowe wordpress. Shortcuts to nic innego jak wyskakujące okienko (popup) w którym użytkownicy bloga będą mieli dostępne dodatkowe funkcje i informacje nawiązujące do słowa pod jakim dany shortcuts został dołączony. Idea działa tego blugi...

Yahoo właśnie wydało nowy plugin "Shortcuts" dla systemu blogowe wordpress. Shortcuts to nic innego jak wyskakujące okienko (popup) w którym użytkownicy bloga będą mieli dostępne dodatkowe funkcje i informacje nawiązujące do słowa pod jakim dany shortcuts został dołączony.

Idea działa tego blugin jest bardzo zbliżona do pluginu SnapShots z tym że w plugin yahoo korzysta z danych i treści znajdujących się w serwisach yahoo. Kolejną ciekawostką jest fakt, że plugin daje nam kompletną kontrolę nad tym do jakich słów pojawią się shortcuty i w jakich postach.

Plugin od Yahoo automatycznie skanuje tekst naszego wpisu (operacja odbywa się podczas pisania nowego postu) i informuje autora ile potencjalnych shortucutów może być w tekście umieszczone.

W chwili obecnej w shortcutach z yahoo będą dostępne takie informacje jak mapy, informacje finansowe, produkty, samochody, newsy oraz wyszukiwarka internetowa. Oczywiście to nie koniec w przyszłości yahoo chce dodać do shortcutów również treści pochodzące z serwisów sportowych, filmowych, wyszukiwarek cen,

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: