Świat

Yahoo! - Do dna... coraz bliżej

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Yahoo! - Do dna... coraz bliżej
4

Ostatnio dawno nie poruszaliśmy tematów związanych z Yahoo! Ceny akcji koncernu cały czas spadają. W dniu dzisiejszym osiągnęły najniższy od 5 lat poziom wynosząc 17.75$ za akcje. W perspektywie 34$ jakie płacono za nie rok temu, gdy pojawiła się możliwość przejęcia firmy przez Microsoft, sprawa wyd...

Ostatnio dawno nie poruszaliśmy tematów związanych z Yahoo! Ceny akcji koncernu cały czas spadają. W dniu dzisiejszym osiągnęły najniższy od 5 lat poziom wynosząc 17.75$ za akcje. W perspektywie 34$ jakie płacono za nie rok temu, gdy pojawiła się możliwość przejęcia firmy przez Microsoft, sprawa wydaje się bardzo poważna.

Tym czasem, nastrój Jerry Yanga - CEO Yahoo! jakby zupełnie nie pasuje do obecnej sytuacji. Szef koncernu najwyraźniej ponad giełdową wartość firmy większą wagę przykłada do udziałowców, wśród których nie chce widzieć Microsoftu.

Obecna sytuacja doprowadzi jednak prędzej czy później zdaniem Michaela Arringtona do zmiany na stanowisku szefa Yahoo!, który już w tej chwili uważany jest za szkodliwego dla interesów firmy. Wśród następców Yanga wymieniany jest Dan Rosensweig - były COO Yahoo!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu