Felietony

yahoo bookmarks wybiera symfony!

Grzegorz Marczak
yahoo bookmarks wybiera symfony!
8

Niedawno uruchomiona nowa wersja Yahoo! Bookmarks była na językach wszystkich serwisów. Najciekawsze jednak w całej tej informacji jest fakt że Yahoo! Bookmarks zostało zbudowane w oparciu o framework Symfony – ten sam na którym zbudowane jest pytamy.pl Dla autorów symfony które właśnie obchodzi...

Niedawno uruchomiona nowa wersja Yahoo! Bookmarks była na językach wszystkich serwisów. Najciekawsze jednak w całej tej informacji jest fakt że Yahoo! Bookmarks zostało zbudowane w oparciu o framework Symfony – ten sam na którym zbudowane jest pytamy.pl

Dla autorów symfony które właśnie obchodzi swoje pierwsze urodziny to wyśmienity prezent urodzinowy. Symfony zdobywając sobie referencje w postaci Yahoo udowadnia, że jest jednym z czołowych frameworków.

Dlaczego Yahoo zdecydowało się na symfony. Michael Salisbury (osoba odpowiedzialna za sprawy techniczne w yahoo) wybór symfony uzasadniał doskonałą dokumentacją (jest to naprawdę imponujący zestaw lekcji który w łatwy i przyjazny sposób zapoznaje nas z tajnikami symfony), bardzo rozbudowanymi możliwościami konfiguracji oraz aktywnym rozwojem frameworku.

Zbudowanie wersji beta bookmarks zajęło 12 miesięcy (dla jednej osoby). Oczywiście podczas developmentu symfony zostało dostosowane do potrzeb yahoo co jednak ciekawe zostało zapowiedziane, że modyfikacje które zostały stworzone pod potrzeby serwisu zostaną udostępnione społeczności symfony.

Dla symfony to wielki krok na przód, dla wielu którzy szukali odpowiedniego frameworku dla swoich serwisów to wskazówka gdzie go szukać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu