Felietony

Xperia Z w natarciu! Masz szanse wygrać jedną w naszym konkursie!

Grzegorz Marczak
Xperia Z w natarciu! Masz szanse wygrać jedną w naszym konkursie!
846

Zapowiadałem wcześniej konkurs w którym do wygrania będzie flagowiec Sony Mobile - no i mam dla was konkurs. Telefonu wprwadzie jeszcze w Polsce nie ma ale nikt chyba nie bedzie miał problemu z poczekaniem na nagordę do lutego :) Szczególnie jeśli dostanie najnowszy i jeden z bardziej nowoczesnyc sm...

Zapowiadałem wcześniej konkurs w którym do wygrania będzie flagowiec Sony Mobile - no i mam dla was konkurs. Telefonu wprwadzie jeszcze w Polsce nie ma ale nikt chyba nie bedzie miał problemu z poczekaniem na nagordę do lutego :) Szczególnie jeśli dostanie najnowszy i jeden z bardziej nowoczesnyc smartphonów na rynku.

Jeśli chodzi o Xperia Z to nie miałem jeszcze tego telefonu na dłuższze testy. Natomiast bawiłem sie nim podczas targów CES2013 w Las Vegas.

O Xperia Z słów kilka

Xperia Z to bardzo dobrz wykonany smartphone, dobrze trzymający się w dłoni i stosunkowo lekki. Prz czym jego gabaryty jeśli chodzi o ekran podążają oczywiście z obecnymi trendami. Wiecie 5 calowy ekran Realita Display Full HD (1080p) itd. Zwraca też uwagę bardzo dobry aparat 13 MPx z funkcją HDR dla zdjęć i wideo. Miałem okazje testować go podczas targów gdzie niestety robił lepsze zdjęcia niż mój iPhone 5 (mieli specjalne miejsca do testów).

Jeśli chodzi o wydajność to tutaj nie mamy się czym martwić. Mając cztery rdzenie, 1.5 GHz i 2 GB RAM na pewno nie doświadczymy dyskomfortu w posługiwaniu się tym sprzętem.

Szczególnie natomiast zainteresowała mnie funkcja stamina. Podczas targów CES miałem okazję porozmawiać z jednym z autorów tego pomysłu. Zapewniał on, że nawet dla heavy userów smartphonów jest ona w stanie wydłużyć czas pracy baterii nawet dwukrotnie. Przy czym nie tracimy nic jeśli chodzi o możliwość korzystania z telefonu. Trby Stamina działa w ten sposób, że jeśli telefon przez dłuższy czas jest nie używany (wyłączony ekran) to wyłączane są też takie funkcje jak WIFI, LTE itp.

Do tego wszystkiego ponoć Xperia Z przetrwa nawet spotkanie z wodą, osobiście nie sprawdzałem i raczej nie pływałbym w kieszeni z tak dużym telefonem ale dobrze wiedzieć że mały prysznic go nie uszkodzi.

A teraz o konkursie

Zabawa jest teoretycznie prosta - trzeba w komentarzu opisać dzień z Xperia Z czyli do czego na co dzień wykorzystujesz swojego smartphona i co się zmieni w przypadku kiedy wygrasz Xperia Z. Przy czym oczywiście liczy się kreatywność (wierszyki nie mają szans), może być z jajem, może być na poważnie, może być video, audio, cokolwiek wymyślicie. Nagroda jest tak zacna, że warto się postarać. Zwycięzca będzie jednym z pierwszych użytkowników tego telefonu w Polsce:)

Oto oficjalny regulamin

1. Konkurs rozpoczyna się dokładnie teraz, czyli 26.01.2013
2. Nagrodą w konkursie jest telefon Xperia Z
3. Sponsorem nagrody jest Sony Mobile
4. Sponsor nagrody uiści odpowiedni podatek, związany z nagrodą.
5. Ci, którzy podejmą rękawicę mają czas do 09.02.2013 na opisanie dnia z Xperia Z czyli do czego na co dzień wykorzystujecie swojego smartphona i co się zmieni w przypadku kiedy wygrasz Xperia
6. Zgłoszenia prosimy umieszczać w komentarzu do tego wpisu
7. Wszelkie zgłoszenia, zawierające obraźliwe czy też złośliwe teksty w stosunku do firm, oferujących daną usługę / produkt czy też firm, publikujących oferty będą kasowane. Celem jest dobra zabawa, a nie popis zgryźliwości i złośliwości.
8. Zwycięzcę wybieram osobiście razem ze sponsorem nagrody. Jeśli chodzi o kryteria to liczy się kreatywność,humor i ciekawa historia, oczywiście może być też to tekst zupełnie na poważnie. Forma jest również dowolna.
9. Zwycięzca zostanie ogłoszony 13.02.2013
10. Wykluczenia z konkursu : Ja i moi krewni ani tez pracownicy i współpracownicy firmy Sony Mobile nie mogą brać udziału w konkursie i wygrać nagród.
11. Organizatorem konkursu jest Grzegorz Marczak i do niego możecie kierować ewentualne reklamacje (na adres grzegorz.marczak@gmail.com) do dwóch tygodni po zakończeniu konkursu

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

konkurssony mobilexperia Z