Mobile

Xiaomi z całym workiem nowości - MIUI7 i Android 5.1, Redmi Note 2, Mi Wi-Fi nano

Konrad Kozłowski
Xiaomi z całym workiem nowości - MIUI7 i Android 5.1, Redmi Note 2, Mi Wi-Fi nano
22

Już i tak niesamowicie gorącą atmosferę postanowiło podgrzać dzisiejszego ranka Xiaomi prezentując swoje nowości. Wśród znalazła się aktualizacja do Android 5.1 wraz z nową, siódmą wersją nakładki MIUI, smartfon Redmi Note 2 oraz przenośny router W-Fi nano. Dla każdego coś dobrego? Tak jakby. Mi...

Już i tak niesamowicie gorącą atmosferę postanowiło podgrzać dzisiejszego ranka Xiaomi prezentując swoje nowości. Wśród znalazła się aktualizacja do Android 5.1 wraz z nową, siódmą wersją nakładki MIUI, smartfon Redmi Note 2 oraz przenośny router W-Fi nano. Dla każdego coś dobrego? Tak jakby.

Mi Wi-Fi nano


Zacznijmy może od ostatniej z przedstawionych nowości. Xiaomi posiada już w swojej ofercie przenośne routery, ale tym razem producent przeszedł samego siebie - określenie nano pasuje od niego jak ulał. Jest znacznie mniejszy od modelu mini i wielu innych konkurencyjnych produktów. Nie oznacza to jednak, że ucierpała na tym w jakimkolwiek soptbiu funkcjonalność gadżetu. Xiaomi chce nas przekonać, że pomimo kompaktowych, minimalnych wręcz rozmiarów, router będzie oferował niezwykle silny i stabilny sygnał, w czym pomagać mają dwie antenty i na co dowodem wyniki w tabelkach - jesteście przekonani?

Na mnie największe wrażenie robi przykładowy 30-godzinny czas pracy na baterii, lecz on dotyczy jedynie sytuacji, gdy skorzystamy z powerbanku od Xiaomi lub innego, bo router posiada złącze microUSB. Cena samego router to 12 dolarów, co w bezpośrednim przeliczeniu daje nam niecałe 50 złotych. Jaka będzie polska cena? Jeszcze się przekonamy.

Redmi Note 2


Nowy smartfon Xiaomi to ciekawa propozycja dla osób poszukujących telefonu z 5,5-calowym ekranem. Jego rozdzielczość to 1920x1080 pikseli, więc dysponujemy wyświetlaczem Full HD. Wymiary urządzenia to 152mm X 76mm X 8.25mm, przy wadze 160g.

Wewnątrz znalazł się ośmiordzeniowy, 64-bitowy procesor A53 o taktowaniu 2,2GHz z serii Helio X10, 2 GB pamięci RAM, 16 lub 32 GB (w zależności od wersji) wbudowanej pamięci, dwa sloty na karty SIM i wymienialną baterię pojemności 3060mAh. Nad całością czuwać będzie Android 5.0 z najnowszym MIUI 7. Tylna kamera Samsung/OV oferuje 13 megapikseli, zaś przednia od OmniVision to matrcya 5 megapikselowa. Telefon może pełnić rolę pilota na podczerwień do telewizora czy klimatyzacji. Ceny? Jak poniżej - w zależności od wersji zapłacimy za telefon kolejno 125, 140 i 156 dolarów.

Co nowego w MIUI7?


Jak wspomniałem we wstępie, Xiaomi przygotowało także nową wersję swojej nakładki na system Android w oparciu o wersję 5.1 Lollipop. Jakie wprowadzono nowości? Użytkownicy będą mogli teraz wybrać jeden z czterech nowych motywów, które mają odpowiadać płci właściciela telefonu. Dodatkowo korzystać będzie można z lokalnej funkcji rozpoznawania twarzy, co pozwoli na szybsze odnajdywanie fotografii konkretnych osób w galerii zdjęć. Dodano nawet nową sekcję aplikacji Galerii dla zdjęć zwierząt. Co ciekawe, oprócz ogólnego dzwonka lub wybranego dla konkretnego kontaktu skorzystać można z klipów wideo, które będą odtwarzane, gdy ktoś do nas zadzwoni.

Pojawił się także tryb dla dzieci "Kids Mode" pozwalający ograniczyć dostęp do aplikacji i ustawień. W piątek aktualizacja trafi do użytkowników telefonów Xiaomi Mi 2, Xiaomi Mi 2S, Xiaomi Mi 2A, Xiaomi Mi 3, Xiaomi Mi 4, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Redmi, and Xiaomi Redmi Note, ale tylko w Chinach. Globalna wersja aktualizacji, zapewne z kilkoma dodatkami czy usprawnieniami, zostanie zaprezentowana 19 sierpinia w New Delhi.

Grafika MIUI7.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

XiaomiMIUI