Ciekawostki technologiczne

Pierwszy salon Xiaomi w Polsce pojawi się już 24 marca i to w Krakowie!

Albert Lewandowski
Pierwszy salon Xiaomi w Polsce pojawi się już 24 marca i to w Krakowie!
21

Polska stała się jednym z najważniejszych rynków w Europie dla Xiaomi. Polacy dosłownie zakochali się w urządzeniach tej firmy, narodził się nowy hashtag #xiaomilepsze, a firma oficjalnie pojawiła się nad Wisłą. Wkrótce będziemy świadkami otwarcia pierwszego salonu producenta, który będzie stanowił kolejny krok po otwarciu stoiska w Arkadii w Warszawie.

Wielka chwila?

Najczęściej Polska nie jest kluczowym państwem dla producentów elektroniki użytkowej. Nie da się ukryć, że nie jesteśmy najbogatszym narodem, więc naturalnie nie możemy zostać najważniejszym rynkiem stawiających albo na rozwinięte, bogate kraje albo dopiero rozwijające się, ale w których żyje co najmniej kilkaset milionów osób. Dlatego też zaskakująca okazała się strategia Xiaomi.

Oficjalnie chińska firma w Europie pojawiła się najpierw właśnie w Polsce. Zważywszy jednak na popularność i siłę marki, trudno się temu dziwić. Co więcej, ta strategia okazała się być strzałem w dziesiątkę. Producentowi udało się szybko trafić do pierwszej piątki najpopularniejszych producentów telefonów na wolnym rynku, a ich urządzenia można nabyć również u operatorów.

Wiele osób zaskoczyła decyzja o wybudowaniu stoiska Mi Zone z produktami w warszawskiej galerii handlowej Arkadia. Niedawno pojawił się również sklep internetowy mi-home.pl– sam jestem zaskoczony zaangażowaniem marki.

Pierwszy salon zostanie otwarty już 24 marca w Krakowie. Dokładniej pisząc, pojawi się on w niedawno otwartym Centrum Handlowym Serenada, znajdującym się przy alei Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego 41.

Myślę, że otwarcie nastąpi w godzinach południowych, kiedy w galerii pojawi się więcej osób. Liczę, że firma zadba o jakieś atrakcje na otwarcie, typu zniżki na zakup na akcesoria – zdaje się to być jednak oczywiste.

źródło: Mi Polska, Tabletowo

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu