Smartfony

Czekam aż ten smartfon trafi do Polski. Oto Xiaomi Play

Albert Lewandowski
Czekam aż ten smartfon trafi do Polski. Oto Xiaomi Play
3

Xiaomi Play pojawił się już na oficjalnych materiałach promocyjnych, ostatnio otrzymał certyfikację w chińskim urzędzie TENAA i teraz pozostaje już tylko czekać na debiut, który powinien nastąpić w samą Wigilię.

Xiaomi naśladuje największych

Uwielbiana nad Wisłą firma ma bardzo ambitne plany na 2019 rok. Planują zwiększyć sprzedaż swoich smartfonów o ponad 20%, co należy uznać za bardzo ambitny plan, ale patrząc na ich dotychczasowe sukcesy, powinno się to im udać bez najmniejszego problemu. Jednak żeby tego dokonać, muszą naturalnie mieć możliwie jak najlepsze urządzenia w swojej ofercie.

Nie samymi flagowcami czy budżetowcami producenci żyją. Niezwykle istotną rolę odgrywają tu także średniaki, a w szczególności te stawiające na pewne rozwiązania zapożyczone z high-endów. Wspomnieć tu można o Xiaomi Pocophone F1 z bardzo wydajnymi podzespołami. Kolejnym krokiem w tą stronę będzie Xiaomi Play, ale w jego przypadku najważniejszy będzie 5,84-calowy ekran IPS, w którym wcięcie będzie bardzo niewielkie i w kształcie kropli wody. Trzeba przyznać, że może być to najtańszy model tego typu.

Co więcej, Xiaomi Play ma być wyjątkowo stylowym urządzeniem. Klienci pokochali błyszczące obudowy, przynajmniej większości, patrząc na statystyki, więc w tym urządzeniu plecki będą w gradientowych, połyskujących barwach. W sprzedaży mają być dostępne następujące kolory: biały, czarny, niebieski, czerwony (widoczny powyżej), żółty, różowy, zielony, fioletowy, złoty, srebrny oraz szary. Moim zdaniem może to być hit, szczególnie wśród części młodszych użytkowników.

Xiaomi Play - styl przede wszystkim

Od strony technicznej będzie przyzwoicie. Ekran ma mieć rozdzielczość Full HD+, pojawią wersje z 3, 4 lub 6 GB RAM oraz z 32, 64 albo 128 GB pamięci wbudowanej, nie zabraknie też slotu kart microSD czy podwójnego aparatu głównego. Obstawiam tu duet 12 i 5 Mpix.

Zagadką pozostaje jeszcze procesor. Wiemy jedynie, że maksymalnie może osiągać 2,3 GHz, ale niestety nie wiadomo, o jaki układ dokładniej chodzi i liczę, że będzie to Snapdragon, a nie Mediatek. Szkoda tylko, że bateria ma wyjątkowo skromną pojemność 2900 mAh. Mimo wszystko jako całokształt Xiaomi Play zapowiada się świetnie.

źródło: xda-developers

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu