Xiaomi

Oto pierwszy telewizor od...Redmi

Paweł Winiarski
Oto pierwszy telewizor od...Redmi
8

Oj szeroko idzie Xiaomi, szeroko - również ze swoją bardzo popularną submarką tańszych urządzeń. Panie i Panowie, dziewczęta i chłopcy, oto pierwszy smart TV z logo Redmi.

Firma nie kombinowała z nazwą, doskonale zdaje sobie sprawę z popularności marki, nazwała więc swój pierwszy telewizor Remi TV 70". I tak, to urządzenie z ekranem o przekątnej 70 cali, które obsłuży obraz w rozdzielczości 4K. Telewizor wspiera procesor Amlogic szóstej generacji, dodatkowo urządzenie posiada 2GB pamięci RAM, 16GB pamięci na dane, obsłuży też sieci WiFi o częstotliwości 2,4Ghz oraz 5GHz. Dziwnym jest natomiast to, że ekran nie posiada wsparcia HDR, ten będzie dostępny jedynie na poziomie procesora. Poza tym standard dla inteligentnych telewizorów, czyli dostęp do najpopularniejszych aplikacji, który docenią osoby używające w domu TV nie ze względu na pasywną telewizję.

Na chwilę obecną Redmi TV" można zamówić w Chinach za około 530 dolarów - czyli około 2100 złotych, choć trzeba pamiętać, że proste, podwójne przewalutowanie i sprzęt może kosztować trochę inne pieniądze gdy już dotrze na stary kontynent. Na razie można składać jedynie zamówienia przedpremierowe.

Zobacz też: Myślę, że Xiaomi to już siła, której nikt nie zatrzyma

Co z pozostałymi rynkami? Na razie nie wiadomo, czy Redmi TV 70" opuści chiński rynek, biorąc jednak pod uwagę, że smartfony docierają również do nas, nastawiam się raczej pozytywnie. Jestem też bardzo ciekawy pierwszych recenzji, bo jeśli faktycznie urządzenie byłoby dostępne w Polsce w takiej cenie, prezentowało dobrą jakość wykonania i działało sprawnie, to producenci telewizorów mogą mieć problem.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu