Laptop

Wydajne granie po taniości. Xiaomi Mi Gaming powraca

AL
Albert Lewandowski
2

Już w zeszłym roku Xiaomi zdołało zaskoczyć cały rynek prezentując swój pierwszy gamingowy laptop. Niewątpliwie producent potrafi wciąż skutecznie przykuć uwagę klientów oraz zaoferować świetny sprzęt i nie inaczej ma być tym razem.

Przeczytaj również:Xiaomi Mi Gaming Laptop 2019 oficjalnie!

Xiaomi Mi Gaming po raz drugi

Pierwszy Xiaomi Mi Gaming był testem rynkowym. Z uwagi na to, że wkrótce, już 4 sierpnia, poznamy oficjalnie nowe modele, możemy uznać, że okazał się on udanym eksperymentem i firma jest zadowolona z uzyskanych zysków. Czego możemy spodziewać się po jego następcy? Według najnowszych informacji będzie on dostępny w trzech wariantach. Co ciekawsze, każdy z nich zostanie wyposażony w wyświetlacz IPS o częstotliwości odświeżania 144 Hz i trzeba przyznać, że brzmi to świetnie. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się tego, zważywszy na atrakcyjne ceny Xiaomi.

Dwie wersje nowego Xiaomi Mi Gaming będą mogły pochwalić się dziewiątą generacją procesora Intel Core i7 z rodziny H, 16 GB DDR4 RAM oraz dyskiem SSD o pojemności 512 GB. Topowa odmiana dostanie do tego jeszcze kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 2060, natomiast średnia – Nvidia GeForce GTX 1660 Ti. Zdecydowanie nie będzie tu można narzekać na niewystarczającą wydajność w grach.

Przeczytaj także: Oto nowe Nvidia GeForce 20x0 Super.

Do tego wszystkiego wypada wspomnieć o podstawowym wariancie Xiaomi Mi Gaming. Ten z kolei pochwali się dziewiątą generacją procesora Intel Core i5 z dopiskiem H, grafiką Nvidia GeForce GTX 1660 Ti, dyskiem 512 GB SSD oraz 8 GB pamięci operacyjnej. Uważam, że ten ostatni parametr znacznie ograniczy możliwości tego laptopa. Jeżeli jednak będzie sprzedawany w niskiej cenie, wówczas będzie można przymknąc na to oko i grać na nim na spokojnie w najnowsze gry.

Tego potrzebują gracze i Xiaomi

Zmian w wyglądzie nowych laptopów raczej nie ma co się spodziewać. Pierwsza generacja Xiaomi Mi Gaming prezentuje się nadal odpowiednio do klasy urządzenia i idealnie wpisuje się w kanon gamingowego piękna. Możemy oczekiwać poprawek w obszarze jakości wyświetlanego obrazu oraz czasu pracy. Cóż, to typowe zmiany w komputerach z generacji na generację i wątpię, aby tutaj było inaczej.

Niewątpliwie rynek z największa przyjemnością przyjmie kolejne wydajne laptopy w dobrych cenach. Warto tu jednak dodać, że Xiaomi będzie mogło samo na tym skorzystać. Ich ostatnie wyniki za drugi kwartał 2019 roku na rynku smartfonów nie wyglądają idealnie i widać, że firma może mieć problem, aby utrzymać swoją dynamikę wzrostu. Nic dziwnego, że będą starać się o jeszcze większą dywersyfikację oferty oraz skupienie się na rentownych sektorach, takich jak właśnie rynek laptopowy.

Sprawdź też: Kto prowadzi na smartfonowym rynku?

Xiaomi Mi Gaming 2 zostanie zaprezentowane oficjalnie już 4 sierpnia. Wtedy też poznamy dokładnie wszystkie informacje techniczne, ceny oraz dostępność. Mam nadzieję, że te nowości będą dostępne także w Polsce, gdzie mogłyby bezproblemowo rywalizować z gamingowymi propozycjami od, np. Lenovo czy Acera.

Źródło: NDTV

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu