Xiaomi

Xiaomi Mi Band 6 już oficjalnie. Ceny zaczynają się od 140 PLN

Kamil Pieczonka
Xiaomi Mi Band 6 już oficjalnie. Ceny zaczynają się od 140 PLN
29

Xiaomi oficjalnie zaprezentowało dzisiaj szereg nowych produktów, a wśród nich opaskę Mi Smart Band 6, która od kilku tygodni wzbudza spore emocje. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Mi Band 6 ma znacznie większe możliwości, ale chyba nie spełni wszystkich oczekiwań użytkowników.

Xiaomi Mi Smart Band 6 niestety bez GPS

Pełna nazwa nowej opaski to właśnie Mi Smart Band 6 i trzeba przyznać, że lista zmian jest naprawdę całkiem długa. Przede wszystkim mamy tutaj znacznie większy wyświetlacz przy zachowaniu niemal niezmienionych wymiarów. Tym razem ekran pokrywa całą górną powierzchnię opaski (jest zaokrąglony) i ma przekątną 1,56 cala przy rozdzielczości 486 x 152 piksele i jasności 450 nitów. Dzięki temu ma prawie o 50% większą powierzchnię, która pozwali zmieścić znacznie więcej informacji. Xiaomi przygotowało z tej okazji aż 60 nowych wzorów tarcz, które można też wzbogacać własnymi zdjęciami. Ekran jest oczywiście dotykowy i pokryty szkłem odpornym na zarysowania.

Z innych technicznych zmian warto wspomnieć o obecności czujnika utlenienia krwi (pulsoksymetr), którego brakowało w Mi Band 5, ale za to zabrakło GPSu, na który wszyscy czekaliśmy. Oznacza to, że nawet pomimo rozpoznawania 6 głównych aktywności (jazda na rowerze, bieganie, spacer itp.), to opaska i tak nie poradzi sobie z pomiarem dystansu bez asysty smartfona z aplikacją Mi Fit. Według Xiaomi, Mi Smart Band 6 pozwala na śledzenie 30 różnych typów ćwiczeń, czyli niemal trzykrotnie więcej niż w poprzednim modelu. Nie zabrakło też śledzenia snu, pomiaru tętna czy specjalnych ćwiczeń oddechowych, które pomaga nam przeprowadzić opaska.

Polecamy również: Mi Band 6

Mi Smart Band 6 podobnie jak poprzednie opaski charakteryzuje się certyfikacją wodoszczelności do 5 ATM, co oznacza, że nie musimy obawiać się o jej zalanie. Ładowanie odbywa się poprzez magnetyczną końcówkę jak w poprzednim modelu, nie ma konieczności wypinana pastylki z opaski. Bateria o pojemności 125 mAh ma pozwolić na 14 dni pracy (podczas konferencji wspominano o 19 dniach), a czas ładowania to około 2 godziny. W sprzedaży pojawią się wersje w 6 kolorach opasek, a cena w Chinach została ustalona na 229 yuanów co stanowi równowartość około 140 PLN. Dostępna będzie też wersja z NFC za 279 yuanów, ale jej użyteczność w Polsce jest bliska zeru, więc nie jest to raczej nic co zainteresuje polskich klientów. Cena w Europie ma wynosić 44,99 euro, co powinno w Polsce przełożyć się na kwotę 199 PLN.

Nie wiadomo jeszcze kiedy opaska pojawi się w Polsce oficjalnie, przedsprzedaż w Chinach rusza dzisiaj, a dostawy powinny rozpocząć się w drugiej połowie kwietnia.

Mi Smart Projector 2 Pro

Poza opaską i smartfonami z rodziny Mi 11 Xiaomi pokazało też niewielki projektor o rozdzielczości FullHD z wbudowanymi 4 głośnikami oraz jasnością 1300 ANSI lumenów. To w zasadzie pełnoprawne urządzenie multimedialne oparte na systemie Android TV 9.0, które pozwala na wyświetlanie obrazu o przekątnej od 60 do 120 cali. Co więcej posiada mechanizm samoczynnego ustawiania ostrości oraz korekcji wymiarów ekranu, tak aby zawsze proporcje były idealne niezależnie od położenia urządzenia. Urządzenie zostało wycenione na 999 euro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu