Xiaomi

XIaomi Mi Band 6 ma dostać własny GPS czyli to, czego najbardziej brakowało tej świetnej taniej opasce

Paweł Winiarski
XIaomi Mi Band 6 ma dostać własny GPS czyli to, czego najbardziej brakowało tej świetnej taniej opasce
31

Xiaomi Mi Band to od wielu lat sprzedażowy hit. Sprzęt ma bardzo dobry stosunek ceny do oferowanych możliwości i jeśli celujecie w niewielki budżet na opaskę fitness, nie ma i pewnie długo nie będzie lepszego wyboru. Szóstka może być trochę droższa, ale za tę funkcję warto dopłacić.

Sam posiadam Mi Band 2, 3, 4 oraz 5 i używałem ich aż do zakupu Apple Watch. Jasne, rysują się, nie oferują tego co zegarki przeznaczone dla sportowców, ale kosztują naprawdę niewiele i jak za takie pieniądze są świetne. XDA donosi, że Mi Band 6 będzie jeszcze lepszy, a to za sprawą dodania jednej kluczowej funkcji, której brakowało poprzedniczkom.

GPS w Xiaomi Mi Band 6

Dotychczas opaski Xiaomi nie posiadały własnego modułu GPS, co sprawiało, że aby zapisały trening na zewnątrz (spacer, bieganie, rower) wraz z danymi samej trasy, musiały być podłączone do smartfona. A to oznacza, że użytkownik musiał trzymać go przy sobie podczas treningu. Nie każdy to lubi i choć ja akurat biegam z telefonem, to jednak doskonale rozumiem, że mając zewnętrzne urządzenie rejestrujące aktywność, duża część osób chciałaby mieć przy sobie tylko je

Analizując dane firmware'u znaleziono informacje, jakoby Mi Band 6 miała posiadać własny wbudowany GPS (a to oznacza, że sama zarejestruje trasę), wsparcie asystenta głosowego Amazon Alaxa oraz czujnik monitorowania tlenu we krwi.

Mi Band 6 miałaby też posiadać większy wyświetlać i możliwe, że również NFC - choć najprawdopodobniej jedynie do płatności zbliżeniowych w Chinach.

Nowa opaska Xiaomi ma monitorować przynajmniej 19 nowych aktywności, w tym HIIT, pilates, taniec czy nawet kręgle.

Zapowiada się naprawdę nieźle, tylko ciekawe jak nowości wpłyną na cenę. Bo, co tu się oszukiwać, popularność Xiaomi Mi Band wynika przede wszystkim z niskiej ceny.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu