Sprzęt

Gdzie jest granica? Xiaomi Black Shark Helo ma 10GB RAM-u. Oto specyfikacja tego potwora

Paweł Winiarski
Gdzie jest granica? Xiaomi Black Shark Helo ma 10GB RAM-u. Oto specyfikacja tego potwora
12

Myślałem, że 8GB pamięci RAM w smartfonie to sporo - tymczasem Xiaomi stwierdziło, że do gamingowego telefonu można wepchnąć jeszcze więcej. I wepchnęli.

Xiaomi dość szybko stworzyło następcę swojego pierwszego gamingowego smartfona - Black Shark. Black Shark Helo ma wprowadzić kilka ulepszeń względem pierwowzoru.

Black Shark Helo otrzyma ekran AMOLED o przekątnej 6 cali, potrafiący wyświetlić obraz w rozdzielczości FullHD+ (2160x1080 pikseli). Sprzęt otrzyma dwa przednie głośniki stereo, które umieszczono na krawędziach ekranu. Górne i dolne ramki są jakby mniejsze, jednak wciąż o bezramkowcu nie ma mowy, nie będzie tez fizycznego przycisku pod ekranem, który obecny był w pierwszym Black Sharku.

Sprzęt otrzyma podwójną diodę doświetlającą LED, dwa tylne aparaty - 20 Mpix i 12 Mpix, również z tyłu znajdzie się czytnik linii papilarnych. I tak, będą podświetlenia LED jak na gamingowy sprzęt przystało.

Xiaomi Black Shark Helo to pierwszy smartfon z 10GB pamięci RAM

10GB pamięci RAM brzmi jak przekraczanie pewnych granic - ale to w zasadzie jedyne zaskoczenie jeśli chodzi o specyfikację Xiaomi Black Shark Helo. Sprzęt otrzyma znanego wszystkim Snapdragona 845, do wyboru będą też modele z mniejszą ilością pamięci RAM. Kupimy również opcję 6GB/128GB na dane oraz 8GB/128GB na dane. Wspomniana wersja z 10GB została nazwana Sports Edition, otrzyma ona też 256GB pamięci na dane.

Gamingowy smartfon od Xiaomi ponownie otrzyma specjalne chłodzenie, które ma za zadanie utrzymać wysoką wydajność urządzenia podczas zabawy z wymagającymi grami. Na boku pojawi się też specjalny slider, który uruchomi Shark Space - tryb, który ogranicza działanie w tle i skupia smartfona na najwyższej wydajności.

Bateria to 4000 mAh z szybkim ładowaniem, będzie 4G LTE, Bluetooth 5.0 oraz nakładka MIUI 10.

Cena Xiaomi Black Shark Helo

Nie wiemy jeszcze kiedy urządzenie trafi na rynki inne niż chiński, znane są jednak ichniejsze ceny. 461 dolarów za wersję z 6GB RAM, 504 dolary za 8GB i 605 dolarów za opcję 10GB pamięci RAM, choć ma się ona pojawić później niż dwie pierwsze. A te trafią na chiński rynek już 12 grudnia tego roku.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu