Smartwatche

Cena Xiaomi 12 ujawniona. Są też nowe słuchawki i smartwatch

Kacper Cembrowski
Cena Xiaomi 12 ujawniona. Są też nowe słuchawki i smartwatch
32

Xiaomi oficjalnie zaprezentowało swoje nowe produkty na rynek globalny, przy okazji ujawniając ceny, a w przypadku smartfonów Xiaomi 12… zaledwie podając, od jakiej kwoty będą się one zaczynać.

Xiaomi Buds 3 i Buds 3T Pro

Chińska firma zapowiedziała Xiaomi Buds 3 i Xiaomi Buds 3T Pro. Pierwsza propozycja posiada trzy wbudowane tryby ANC, które zapewniają wyciszenie zewnętrznych dźwięków nawet o 40dB. Słuchawki obsługują ładowanie bezprzewodowe i jednoczesne połączenie z dwoma urządzeniami, co skutkuje łatwym przełączaniem się między dźwiękiem z laptopa i na przykład tabletu.

Xiaomi Buds 3T Pro - poza funkcjami zawartymi w podstawowej wersji - wyposażono w 10-milimetrowy przetwornik dynamiczny z podwójnym magnesem i powłoką DLC, a także w obsługę kodeka audio LHDC 4.0. Lepsza wersja Buds 3 wyposażona jest także w nową funkcję Dimensional audio, która tworzy 360-stopniową przestrzeń dźwiękową, odzwierciedlającą doznania z wydarzeń na żywo czy kina. Słuchawki zostały wycenione na 199 dolarów, czyli blisko 850 PLN.

Xiaomi Watch S1 i S1 Active

Xiaomi Watch S1 został wyposażony w szafirowe szkło i ramkę ze stali nierdzewnej oraz 1,43-calowy wyświetlacz AMOLED. Smartwatch oferuje oczywiście łączności Bluetooth, powiadomienia z aplikacji, obsługę płatności Mastercard NFC, a także posiada wbudowany asystent głosowy Amazon Alexa. Zegarek od Xiaomi ma rozbudowane funkcje śledzenia kondycji i stanu zdrowia, oferując 117 trybów fitness i 19 trybów profesjonalnych, automatycznie wykrywając treningi. S1 całodobowo śledzi stan zdrowia, monitorując tętno użytkownika, jakość snu, poziom stresu, nasycenie krwi tlenem i wiele więcej. Watch S1 będziemy mogli również ładować bezprzewodowo.

Xiaomi Watch S1 Active został stworzony z myślą o bardziej wymagających i aktywnych fizycznie użytkownikach. Zegarek, poza możliościami S1, ma również rozbudowane funkcje śledzenia kondycji i stanu zdrowia, w tym śledzenie nasycenia krwi tlenem SpO2, monitorowanie stanu zdrowia kobiet i ulepszone monitorowanie snu.

Xiaomi ogłosiło decyzję o scaleniu swoich sportowych aplikacji Xiaomi Wear/Xiaomi Wear Lite 7 oraz Xiaomi Health w jedną – Mi Fitness. Appka będzie współpracować z premierowymi Xiaomi Watch S1 i Xiaomi Watch S1 Active oraz wcześniejszymi premierami. Aplikacja umożliwia również automatyczny transfer danych treningowych na platformy Strava i Apple Health. Warto również zaznaczyć, że aplikacja Mi Fit zmieni swoją nazwę na Zepp Life i będzie dalej obsługiwać starsze urządzenia Xiaomi, takie jak na przykład Mi Smart Band 5 czy Mi Smart Band 4.

Xiaomi Watch S1 został wyceniony na 199 dolarów (około 850 PLN), kiedy za Watch S1 Active będziemy musieli zapłacić 269 dolarów (blisko 1200 PLN).

Główny kąsek, czyli smartfony Xiaomi 12. Firma ujawniła ceny

Smartfony oczywiście zadebiutowały już w Chinach, więc ich pełna specyfikacja jest znana już od jakiegoś czasu. W kwestii technikaliów nie ma zatem żadnych zaskoczeń - wszystkie szczegóły na ten temat podawał Kamil Pieczonka w swoim artykule. Firma potwierdziła jednak ceny na pozostałych rynkach i cóż, tak jak spekulowano, nie jest tanio.

Podstawowy Xiaomi 12 występuje w trzech wariantach, 8GB+128GB, 8GB+256GB oraz 12GB+256GB. Sugerowana cena detaliczna zaczyna się od 749 USD, czyli ponad 3200 PLN. Nie zostało jednak podane, na jakiej cenie się kończy. Podobnie w przypadku Xiaomi 12X, który dostępny jest w dwóch wariantach, 8GB+128GB oraz 8GB+256GB, a sugerowana cena detaliczna zaczyna się od 649 USD, czyli blisko 2800 PLN. Najmocniejszy model, Xiaomi 12 Pro, dostępny jest w dwóch wariantach: 8GB+256GB i 12GB+256GB, a cena zaczyna się od zawrotnej kwoty 999 USD, czyli około 4300 PLN. Xiaomi zatem nie jest już “tanim zamiennikiem” flagowców, a wskoczyło na tę samą półkę, co najwyższa konkurencja.

Zobacz też: cena Xiaomi 12

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu