1

Xevin zainwestował 500 tysięcy dolarów w ukraińskiego Hilta

Ciekawy news właśnie do nas dotarł. Otóż polski fundusz Xevin Investments (inwestor między innymi w Red Sky) zainwestował pół miliona dolarów w ukraiński serwis hilt.com.ua. Jest to ponoć wiodący klub zakupowy (designerskie produkty, w cenach obniżonych nawet o 70%.) na Ukrainie i co ciekawe działa od niecałego roku. Według prognoz w połowie tego roku miesięczna […]

HILT - Дизайнерские товары_ для дома, одежда и обувь, декор, аксессуары, для детей, украшения и многое другое.

Ciekawy news właśnie do nas dotarł. Otóż polski fundusz Xevin Investments (inwestor między innymi w Red Sky) zainwestował pół miliona dolarów w ukraiński serwis hilt.com.ua. Jest to ponoć wiodący klub zakupowy (designerskie produkty, w cenach obniżonych nawet o 70%.) na Ukrainie i co ciekawe działa od niecałego roku. Według prognoz w połowie tego roku miesięczna sprzedaż klubu wyniesie ponad 300 tysięcy dolarów! Na chwilę obecną współpracują z 300 dostawcami i mają 150 tysięcy użytkowników. Niestety nie podano jakie udziały nabył Xevin za te 500 tysięcy dolarów

Hilt.com.ua działa na rynku od niecałego roku. Jego dynamika wzrostu jest jednak imponująca. W lutym serwis uzyskał wyniki sprzedażowe o 50% wyższe niż w miesiącu poprzednim. Prognozujemy, że w połowie 2013 roku, miesięczna sprzedaż klubu zakupowego wyniesie ponad 300 tysięcy dolarów – mówi Marek Rusiecki, Prezes Zarządu Xevin Investments.

Wnioski? Nasi inwestorzy coraz częściej będą sięgać do zagranicznych projektów jeśli nasze startupy nie będą wykazywać się efektywnością liczoną nie tylko potencjałem ale też wynikami na koncie, liczbą podpisanych umów, partnerów itp. Wiem, że to banał ale prawdziwy.

Ps. Niedługo będę miał komentarz od Xevina w sprawie tej inwestycji. Moje podstawowe pytanie to co miał ten Ukraiński serwis czego brakuje polskim projektom (bo przecież klubów zakupowych też mamy kilka)