Artykuł sponsorowany

XDP100R od Pioneera - odtwarzacz muzyczny z Androidem, którym możesz cieszyć się nawet w podróży

Redakcja Antyweb
XDP100R od Pioneera - odtwarzacz muzyczny z Androidem, którym możesz cieszyć się nawet w podróży
14

Odtwarzacz jest na rynku od lutego tego roku i dołączył do rodziny odtwarzaczy cyfrowych innych marek, jednak możliwości Pioneera stawiają go na podium. Dlaczego tak jest? Na początek fakty, czyli co ma w środku.

XDP100R odtwarza wysokiej jakości pliki WAV i FLAC o rozdzielczości Studio Master do 384 kHz/24-bit oraz pliki DSD do 11,2 MHz. Odtwarza muzykę z wbudowanej pamięci oraz bezprzewodowo z domowej sieci lub serwisów muzycznych, jak na przykład Tidal, Deezer czy Spotify. Dzięki obsłudze przyszłościowego formatu MQA, może także odtwarzać wysokiej rozdzielczości pliki audio przez Internet - bez przesadnego rozmiaru pliku. Wieloletnie, audiofilskie doświadczenie Pioneer widoczne jest także w konstrukcji odtwarzacza, w którym zastosowano najwyższej jakości podzespoły audio. Całość jest niezwykle łatwa w obsłudze, dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika oraz dużemu i szybkiemu ekranowi dotykowemu. System operacyjny Android pozwala na korzystanie z Google PlayTM i dostęp do nielimitowanych możliwości. No to teraz trochę szczegółów.

Obudowa

Odtwarzacz w solidnie wykonanej obudowie z aluminium waży tylko 200g. Design jest prosty, nowoczesny i zaprojektowany tak by wygodnie trzymało się w ręce i obsługiwało nawet tylko jedną ręką. W górnej i dolnej części odtwarzacza znajdują się tzw. bumpery, które mają osłaniać gniazdo słuchawkowe, gniazdo USB i głośnik. To kolejna rzecz, która udowadnia, że odtwarzacz można zabierać w podróż, bez obawy o jego uszkodzenie.

Po bokach, subtelnie znajdują się przyciski. Po jednej stronie do podtstawowej obsługi odtwarzacza – wł/wył oraz play/pauza i poprzedni/następna ścieżka. Po drugiej znajduje się pokrętło wbudowane w obudowę do regulacji głośności. Odtwarzacz ma także dwa czytniki na karty microSD, z czego każda obsługuje karty do 200GB!

Z przekątną 4,7’’ i rozdzielczością 1280 x 720 punktów ma się wrażenie, że ma się w ręku najnowszy smartfon. Dopełnieniem tego jest system operacyjny Android ze wszystkimi aplikacjami systemu, oraz pełen dostęp do Google Play umożliwiając instalowanie dodatkowych aplikacji, jak np. radio internetowe oraz gier i serwisów muzycznych.

Obsługa

Obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna i niespotykana w swojej prostocie. Dzięki systemowi Android wszystkie aplikacje i funkcje obsługiwane są jak w nowoczesnych smartfonach. Można wybrać sieć WiFi i logować się do swoich bilbiotek w serwisach typu Tidal, czy przeglądać internet. Pamięć wewnętrzna to 32GB i rozszerzona może być o kolejne 400GB, dzięki dwóm czytnikom mikro SD. To i jeszcze bateria zapewniająca pracę do 16 godzin. Pioneer się postarał.

Brzmienie

Im większa jest rozdzielczość cyfrowej muzyki, tym więcej danych ona zajmuje. Rewolucyjny format Master Quality Authenticated (MQA), użyty po raz pierwszy oficjalnie w odtwarzaczu Pioneer, zapewnia muzyczną jakość oryginału,  przy znacznie mniejszym rozmiarze pliku. Wszystko dzięki bardzo efektywnej, bezstratnej kompresji. Można zatem łatwo odtwarzać wysokiej rozdzielczości muzykę wprost z Internetu. Format MQA jest także wstecznie kompatybilny z rozszerzeniem FLAC, dzięki czemu urządzenia odtwarzające pliki FLAC mogą także odtworzyć standard MQA.

To urządzenie jest przystosowane do strumieniowego odtwarzania muzyki z serwisu Tidal. Oznacza to, że w każdej chwili masz miliony utworów na wyciągnięcie ręki. Możesz odtwarzać całe albumy, pojedyncze utwory lub gotowe playlisty - bez strat jakości spowodowanych nadmierną kompresją.

Odtwarzacz został wykonany w oparciu o wysokiej jakości obwody audio odseparowane od sekcji zasilania. Dzięki temu, osiągnięto wysoką jakość dźwięku pozbawioną zakłóceń. Wyjątkowy przetwornik ESS SABRE DAC zapewnia doskonałą konwersję cyfrowo-analogową, podczas gdy wbudowany wzmacniacz SABRE 9601K dba o dynamikę i moc brzmienia. Zdejmowane ochraniacze na górnej i dolnej części odtwarzacza zabezpieczają przewód i gniazda przed zniszczeniem.

Ulubione utwory można przenieść z komputera PC na XDP100R, dzięki innowacyjnemu xDAP. Dzięki unikalnemu interfejsowi użytkownika na 4,7-calowym ekranie dotykowym łatwo uzyska się dostęp do najważniejszych funkcji. Tradycyjne przyciski oraz pokrętło w obudowie czynią obsługę jeszcze łatwiejszą.

XDP100R łączy w sobie funkcję zaawansowanego odtwarzacza cyfrowego ze streamerem sieciowym. Posłuchać można muzyki z serwisu muzycznego czy odtworzy pliki DSD. Pioneer zagra wszystko. Jeśli nie masz przy sobie słuchawek, można grać z głośnika odtwarzacza, który jest przyzwoitej jakości.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Pioneera oraz na fanpage Pioneer Polska.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu