17

To niesamowite, jak ludzie z Microsoftu łatwo przyznają się do błędów

Xbox One na rynku jest obecny już kilka ładnych lat, w tym roku mamy się doczekać bezkompromisowej wersji Scorpio, a Microsoft do tej pory nie rozwiązał problemu wielu użytkowników, którzy narzekają na nieintuicyjne wrzucania treści z gier do serwisów społecznościowych. Wygląda na to, że to powinno się wkrótce zmienić - w sumie lepiej późno niż wcale.

I choć problem nie znalazł odzwierciedlenia w żwawości Microsoftu w naprawienia tej kwestii, wreszcie doczekał się stosownego zainteresowania. W odpowiedzi na wiadomość jednego z użytkowników na Twitterze, Mike Ybarra odpowiedzialny w Microsofcie właśnie za Xboksa przyznał, że obecny mechanizm jest po prostu „zły”. W tym oświadczeniu pracownika giganta należy doszukiwać się nie tylko przyznania się do błędu, ale i zapowiedzi zmian, które powinny ucieszyć rzeszę użytkowników.

 

Lepsza obsługa social media od Xbox „Scorpio”?

Nie wiadomo oczywiście, jaki ma być zakres zmian obejmujących mechanizm udostępniania treści z Xboksa do najważniejszych mediów społecznościowych. Mike Ybarra zwyczajnie potwierdził, że to, co oferuje Xbox obecnie nie jest tym, czego oczekują użytkownicy i prawdopodobnie sądzi, że powinno to być zmienione. Znaczących nowości w tym kierunku powinniśmy się spodziewać nie bliżej, jak w okolicach premiery Scorpio, który według wielu komentatorów będzie w stanie wywrócić rynek konsolowy do góry nogami. Miejmy jednak nadzieję, że ulepszone połączenie Xboksa z mediami społecznościowymi będzie dostępne dla wszystkich użytkowników konsol Microsoftu – nie tylko dla osób, które zakupią Scorpio. Cóż, zatem czekamy!