Microsoft

Alternatywny aparat Microsoftu dla iOS jest jeszcze lepszy! Koniecznie wypróbuj Pix

Jakub Szczęsny
Alternatywny aparat Microsoftu dla iOS jest jeszcze lepszy! Koniecznie wypróbuj Pix
9

Microsoft Pix już od dłuższego czasu jest dla mnie aplikacją "pierwszego wyboru", jeżeli chodzi o iOS. Dzięki temu programowi, ze swojego iPhone'a 6S jestem w stanie wykrzesać jeszcze lepsze zdjęcia. Program nie czyni aparatu w telefonie magicznie lepszym - ogromne znaczenie ma tutaj mechanizm opierający się na sztucznej inteligencji, który odpowiednio dostraja zdjęcia tuż po ich zrobieniu.

Microsoft Pix spodobał mi się do tego stopnia, że już rzadko kiedy korzystam z podstawowej aplikacji w iOS służącej do obsługi aparatu fotograficznego. Dotychczas miało to miejsce głównie wtedy, gdy musiałem wykonać ujęcie z użyciem lampy błyskowej - to w ramach Pix było niemożliwe, w sumie nie wiadomo dlaczego. To była bodaj najpoważniejsza wada aplikacji Microsoftu i nie bez powodu piszę, że "była" - program otrzymał dosyć sporą aktualizację, która znacząco usprawnia działanie programu i dodatkowo, dodaje do niego możliwość użycia lampy błyskowej.

Od teraz, użytkownicy programu mogą skorzystać z paska narzędziowego znajdującego się u góry, który odpowiada za zarządzenie ustawieniami lampy błyskowej, wyzwalacza czasowego oraz siatki ułatwiającej uzyskanie odpowiedniego kadru. Dodatkowo, Microsoft zadbał o optymalizację swojej aplikacji: jest ona odrobinę mniejsza i przy okazji uruchamia się znacznie szybciej.

Niestety, w dalszym ciągu nie mam dobrych wiadomości dla użytkowników Androida

Posiadając równolegle smartfon z Androidem, mocno żałuję, że Microsoft nie zdecydował się jeszcze na wydanie tej aplikacji na tę platformę. W dalszym ciągu nie wiadomo, czy taki plan w ogóle jest zakładany w Redmond. Zapewne ma to związek z tym, iż Pix jest optymalizowany pod aparaty występujące w urządzeniach z iOS na pokładzie - dostosowanie Pix do niezliczonej ilości sensorów stosowanych w różnorakich urządzeniach mobilnych z Androidem mogłoby być kłopotliwe - zwłaszcza, że za dostrajanie zdjęć odpowiada sztuczna inteligencja. Microsoft Pix jest dostępny dla wszystkich telefonów oraz tabletów Apple z systemem iOS w wersji 9.0 lub wyższej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu