Felietony

XBOX Music Pass (Zune Pass) dostępne już w Polsce

Grzegorz Ułan
XBOX Music Pass (Zune Pass) dostępne już w Polsce
17

Właśnie dostaliśmy informacje na email od naszego Czytelnika /dziękujemy Grzesiek:)/, iż udało mu się aktywować bezpłatną trzydziestodniową subskrypcję Zune Music Pass, dającą dostęp do kilku milionów utworów muzycznych, które możemy odsłuchiwać na komputerze z Windowsem, konsoli Xbox 360 oraz na...


Właśnie dostaliśmy informacje na email od naszego Czytelnika /dziękujemy Grzesiek:)/, iż udało mu się aktywować bezpłatną trzydziestodniową subskrypcję Zune Music Pass, dającą dostęp do kilku milionów utworów muzycznych, które możemy odsłuchiwać na komputerze z Windowsem, konsoli Xbox 360 oraz na smartfonach z Windows Phone, no i niedługo już także na Microsoft Surface.

Wypróbowałem instrukcje przesłaną przez Grześka i działa bez zarzutu. Wystarczy najpierw zalogować się na nasze konto Windows, później kliknąć ten link - http://www.zune.net/en-us/products/zunepass/default.htm. Pojawi się nam okno ze zrzutu na górze. Nie zmieniamy języka, uruchamiamy tylko kolejną stronę przy pomocy przycisku Try it. Po czym ujrzymy już opcję darmowego wypróbowania Music Pass na 30 dni lub też wykupienia płatnej subskrypcji.

Miesięcznie - 24,99 zł to o wiele taniej niż Spotify, które wchodzi do Polski i nieznacznie taniej o Dezzera, a który to już zadomowił się w naszym kraju. W kontekście udostępnienia nowej odsłony swojego systemu Windows 8 i zapewne głębokiej integracji z nim tej usługi, zapowiada się, że Music Pass od Microsoft spotka się u nas z ciepłym przyjęciem. Spotify wyraźnie zaspało w tym temacie, podejrzewam, że to już będzie za późno na wprowadzenie go do Polski.

Aby skorzystać z bezpłatnej subskrypcji, niestety musimy podać wszystkie nasze dane łącznie z kartą kredytową. Po upływie 30 dni zostanie pobrana opłata za kolejny miesiąc korzystania, jeśli przed zakończeniem okresu próbnego, nie anulujemy tej darmowej subskrypcji.

Aktualizacja

Według podsyłanych nam informacji, według których jeszcze nie ma opcji pobierania muzyki w przypadku aktywowania bezpłatnej subskrypcji, radzimy wstrzymać się z tym do czasu oficjalnego komunikatu ze strony Microsoft o uruchomieniu tej usługi, o czym również Was oczywiście poinformujemy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu