Z pewnością niejednokrotnie zetknęliście się z problem w odczytaniu przekazanej Wam od kogoś dłuższej korespondencji. Najczęściej wynika on z różnej...
Jak poradzić sobie z bałaganem w przekazywanej dalej dłuższej korespondencji
Z pewnością niejednokrotnie zetknęliście się z problem w odczytaniu przekazanej Wam od kogoś dłuższej korespondencji. Najczęściej wynika on z różnej formy odpowiadania na email przez różnych użytkowników poczty elektronicznej. Jeden odpowiada na górze (toppostowanie), inny pod spodem. Nawet jeśli zachowany jest chronologiczny porządek przez wszystkich uczestników rozmowy, odczytywanie takiej dłuższej wymiany emaili może nastręczyć nie lada wysiłku.
Powyższy problem dostrzegli twórcy projektu o nazwie Thread. Wprawdzie jest jeszcze w fazie testów, ale już mogę Wam przybliżyć jego działanie i efekt końcowy.
Po autoryzowaniu dostępu do naszego Gmaila (twórcy zapewniają, że będą mocno dbać o prywatność naszej korespondencji), proszeni jesteśmy o dodanie do paska zakładek w przeglądarce przycisku, generującego naszą korespondencję w ładnej i przejrzystej formie (przynajmniej z założenia).
W celach przetestowania serwisu odbyłem wczoraj krótką konwersację sam ze sobą, niestety do dziś rana nie udało się wygenerować na moim koncie tej rozmowy.
Dopiero dziś wpadłem na to, że być może serwis nie obsługuje jeszcze języka polskiego i ma problem z kodowaniem polskich znaków. Okazało się, że faktycznie. Po zmianie języka w Gmailu na angielski udało się, jednak otrzymałem w wyniku mało zadowalający rezultat.
Sam pomysł jednak i planowana funkcja synchronizacji wygenerowanej korespondencji w przypadku, gdy pojawi się w niej nowy wątek, sprawiają, iż warto przyjrzeć się temu projektowi i oczekiwać udostępnienia w nim obsługi polskiego języka. Często tak bywało w opisywanych przez nas startupach zagranicznych, że duże zainteresowanie z Polski po naszych wpisach spotykało się z takim odzewem od twórców.
Spójrzmy jeszcze na przykładowo wygenerowaną korespondencję w języku angielskim:
Serwis dostępny jest już do przetestowania dla wszystkich, w tym celu należy uruchomić go z adresu - https://beta.thread.is/.
Wszystkie wygenerowane linki do naszych rozmów można w każdej chwili usunąć.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu