Gry

To było nieuniknione. Od czerwca drożeje abonament Xbox Game Pass

Kamil Świtalski
To było nieuniknione. Od czerwca drożeje abonament Xbox Game Pass
17

Xbox Game Pass spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem przez graczy — także w Polsce. Kilkadziesiąt złotych za dostęp do solidnej biblioteki gier z najwyższej półki, a także do wszystkich najświeższych premier Microsoft Studios to naprawdę świetny interes. Niestety — dla wszystkich korzystających z usługi nie mam najlepszych wiadomości. Od przyszłego miesiąca usługa zdrożeje.

Od czerwca wzrasta cena Xbox Game Pass

Xbox Game Pass czarował od pierwszych zapowiedzi. Niską ceną, bardzo fajną biblioteką gier z którą startował, a także z perspektywą kolejnych tytułów które do niego dołączą. Na początku tego roku usłyszeliśmy, że wszystkie gry które wydawać będzie Microsoft Studios znajdziemy tam dniu premiery, a dosłownie kilka dni później okazało się, że Xbox Game Pass podziała nie tylko na konsoli Xbox One, ale także na Windowsie.

I od czasu swojej premiery za miesiąc dostępu do usługi polscy użytkownicy płacili 29 złotych. Od pierwszego czerwca cena jednak wzrasta do 40 złotych. Podwyżka może i spora, ale... to wciąż opłacalna opcja dla wszystkich, którzy chcą zyskać dostęp do solidnej biblioteki tytułów za niewielkie pieniądze.

Od początku wiedzieliśmy, że 29 złotych to cena startowa i po kilku miesiącach możemy spodziewać się tej finalnej. Na (nasze) szczęście — ta utrzymała się naprawdę długo, a podwyżka była nieuniknioną. Lepiej później niż wcześniej, to na pewno. Ale jeżeli wciąż nie jesteście przekonani czy warto zainteresować się abonamentem z grami od Microsoftu, to całkiem dobrze się składa. Jeszcze przez osiem najbliższych dni 30-dniowy dostęp do Xbox Game Pass można wykupić za symboliczną złotówkę — by móc skorzystać z oferty, na koncie nie możecie mieć aktywnego abonamentu. Aha, od razu też podpowiem, że warto odznaczyć automatyczne odnawianie ;).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu