Świat

Wzrost popularności Twittera w 2008 roku to 752% !

Grzegorz Marczak
Wzrost popularności Twittera w 2008 roku to 752% !
8

Twitter i Twitter - w zagranicznej blogosferze i serwisach branżowych na to słowo możemy natknąć się praktycznie codziennie. Wszystkie analizy trendów oraz wzrostów popularności jednoznacznie pokazują, że rok 2008 był zdecydowanie najlepszym rokiem dla tego serwisu. Mashable podało, że liczba odwied...

Twitter i Twitter - w zagranicznej blogosferze i serwisach branżowych na to słowo możemy natknąć się praktycznie codziennie. Wszystkie analizy trendów oraz wzrostów popularności jednoznacznie pokazują, że rok 2008 był zdecydowanie najlepszym rokiem dla tego serwisu. Mashable podało, że liczba odwiedzających serwis użytkowników wzrosła aż o 752% w roku 2008, początek roku było to około 500,000 UU a koniec roku 4,43 miliona UU. Jakikolwiek jest mój stosunek do tego typu serwisów to liczby te wzbudzają mój szacunekWarto zauważyć, że podane przez Mashable dane (z Compete.com) odnoszą się tylko do ruch na stronie www twittera, a przecież wszyscy zdają sobie sprawę, że olbrzymia część informacji do tego serwisu przesyłana jest przez API czyli przez różnego rodzaju aplikacje i serwisy stworzone dla twittera.

FriendFeed (czyli serwis typu lifestreaming) również zaliczył bardzo udany rok a jego wzrosty są jeszcze bardziej imponujące. Ponieważ od praktycznie zerowej oglądalności przez rok doszedł do ponad 700,000 UU. Jeśli patrzeć by tylko na trendy to można powiedzieć, że FriendFeed rozwija się nawet bardziej dynamicznie niż twitter gdyż jego miesięczny przyrost wynosi około 25%.


FriendFeed w 2008

Jak wygląda kondycja naszych odpowiedników Twittera i Friendfeeda czyli Blipa i Flakera? Niestety tego od twórców się nie dowiemy (a przynajmniej mi się nie udało). Moim zdanie trochę szkoda z tego robić tajemnicę, nawet jeśli są to znikome liczby - można przecież zawsze poprzeć je ilością zarejestrowanych użytkowników i innymi liczbami.

Wiadomo natomiast, że ostatnio Blip przekroczyło 3 miliony statusów a Flakera zaliczył swój pierwszy milion. Czy o czymś to świadczy? - moim zdaniem niestety nie. Wprawdzie compete pokazuj jakieś dane na temat blipa i flakera ale nie są one specjalnie wiarygodne dla polskich serwisów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu