VOD

Jedna wyszukiwarka dla Netflix, Showmax, HBO Go, Amazon Prime Video i nie jest to Google

Konrad Kozłowski
Jedna wyszukiwarka dla Netflix, Showmax, HBO Go, Amazon Prime Video i nie jest to Google
1

W ciągu jednego roku rynek VOD w Polsce zmienił się diametralnie. Nad wisłę zawitały Netflix, Showmax i Amazon Prime Video. Oferty usług są rotacyjne, a wewnętrzene wyszukiwarki niezbyt pomocne. Wtedy warto skorzystać z tego zaawansowanego narzędzia.

Jeśli na nazwę Upflix zareagujecie myślą, że przecież jakiś czas temu opisywałem już tę stronę, to macie rację. We wczesnych fazach działania Upflix faktycznie było wyszukiwarką dla Netflixa, lecz obecnie posłuży także użytkownikom pozostałych usług. W odróżnieniu od VODBox pod uwagę brane są co prawda tylko 4, ale wyszukiwarka funkcjonuje na podobnej zasadzie, co świetne JustWatch.com.

Szczegółowo przeszukamy Netflix, Showmax, HBO Go i Amazon Prime Video

Aktualnie na Upflix.pl przeszukamy zasoby Netflixa, Showmaxa, HBO Go i Amazon Prime Video. Na początku zdecydujemy oczywiście, które usługi nas interesują, zaznaczając je na samej górze poprzez kliknięcie na logo. Co istotne, w dodatkowych polach możemy określić nie tylko tytuł poszukiwanej produkcji, ale inne szczegóły na jej temat - kraj i data powstania, dostępność polskiej wersji, a nawet ocena.

Każdy tytuł posiada własną podstronę

Po odwiedzeniu podstrony danego filmu czy serialu znajdziemy linki prowadzące nas bezpośrednio do serwisu VOD, a także IMDb, Filmweb oraz YouTube. Oprócz tego obecne są oczywiście opis danej produkcji oraz spis odcinków (jeżeli jest to serial). Bez problemu dowiemy się też, czy dostępne są polskie napisy oraz polska wersja dźwiękowa (lektor, dubbing). Dodano nawet informację o tym, od kiedy polskie tłumaczenia są dostępne.

Pomocna bez wątpienia będzie sekcja "Usuwane tytuły", gdzie znajdziemy "zagrożone" usunięciem tytuły wraz z datą zniknięcia z oferty - to czasem porządnie motywuje, by zasiąść przed telewizorem/laptopem/tabletem/smartfonem.

Jakie są plany twórcy Upflix?

Nie bez kozery wspomniałem wcześniej o serwisie JustWatch, którego nagminnie używam do przeszukiwania zagranicznych serwisów VOD. Wachlarz wspieranych przez ten serwis usług jest znacznie szerszy i to nie tylko ze względu na mnogość VOD na terenie USA. Z wielką przyjemnością ujrzałbym bowiem w zestawieniu także takie usługi/sklepy jak iTunes, Google Play czy Chili.tv. Dla wielbicieli polskich produkcji dobrą wiadomością byłoby wprowadzenie obsługi Player.pl, Ipli, VOD.pl oraz TVP VOD. Być może nastąpi już wkrótce, na co szczerze liczę, dlatego postanowiłem zapytać twórcę o jego najbliższe plany.

Bardzo chciałbym móc poświęcić więcej czasu na rozwój serwisu, bo pomysłów mniejszych i większych na pewno się jeszcze znajdzie... ale powoli do przodu. Zaczynaliśmy chyba w marcu zeszłego roku z bardzo ubogą w funkcje wyszukiwarką i prymitywnymi narzędziami do skanowania Netflixa.

Tomek Konarski, który ruszył z Upflix.pl w marcu zeszłego roku, nie ukrywa, że to projekt powstający "po godzinach", zupełnie hobbystycznie. Nie zawsze dysponuje taką ilością wolnego czasu, by wprowadzić wszystkie własne pomysły i propozycje użytkowników, ale nie zamierza rezygnować z rozwijania wyszukiwarki. W najbliższej przyszłości możemy spodziewać się wprowadzenia powiadomień dla zarejestrowanych użytkowników, które - na przykład - poinformują nas o planauch usunięcia tytułu obecnego na naszej liście "do obejrzenia". Przez cały czas wprowadzane są też poprawki i modyfikacje pod maską zapewniające odpowiednią wydajność wyszukiwarki pomimo rosnącej liczby tytułów w bazie usług. Niestety, na tę chwilę nie wiadomo kiedy dokładnie pojawi się obsługa nowych usług, o których wspomniałem wcześniej.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu