YouTube

Wystartował właśnie pierwszy w Polsce płatny kanał filmowy na YouTube

Paweł Winiarski
Wystartował właśnie pierwszy w Polsce płatny kanał filmowy na YouTube
15

Mogłoby się wydawać, że po otwarciu się Netflixa na polski rynek już nikt nowy nie będzie chciał zaoferować kolejnej płatnej usługi oferującej dostęp do filmów w sieci. Tymczasem właśnie wystartowała Sala Kinowa Premium - pierwszy w Polsce płatny kanał filmowy na YouTube.

Usługa jest rozszerzoną wersją kanału Sala Kinowa, na którym można było obejrzeć za darmo niektóre filmy. Usługa Sala Kinowa Premium działa w modelu VOD, oferując płatny dostęp do umieszczonych tam produkcji. Podobnie jak przy „darmowym” kanale, pomysłodawcą jest firma Independent Digital.

Sala Kinowa Premium ma oferować zróżnicowany gatunkowo katalog filmów w rozdzielczości HD, które będzie można sprawdzić w streamingu lub pobierając produkcję - lista tytułów ma być sukcesywnie rozszerzana. Filmy można wypożyczyć lub kupić i z tego co widzę ceny za wypożyczenie to 5 zł lub 9 zł w zależności od tytułu - nie są to więc jakieś kosmiczne pieniądze, z drugiej strony nie widzę tam póki co wielkich kinowych hitów. Wypożyczenie to dostęp na 30 dni, ale na obejrzenie (od momentu rozpoczęcia odtwarzania) macie tylko 48 godzin. Jeśli zdecydujecie się na zakup, po uiszczeniu wyższej opłaty (od 19 zł), film można pobrać. Płacić będziecie za pomocą Google Payments, trzeba więc najpierw usługę skonfigurować. Salę Kinową Premium znajdziecie tu.

Płatne filmy polskim YouTube, w dodatku z takim katalogiem? Odważnie, nie zaprzeczam.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTube