Antyapps

Wyspy Krzyżówek. Przyjemne i wciągające łamigłówki

Antyapps
Wyspy Krzyżówek. Przyjemne i wciągające łamigłówki
0

Polskie studio Simplicity Games przyzwyczaiło nas do gier na bardzo wysokim poziomie. Nie mówię tu oczywiście o niesamowitych produkcjach wyciskających z urządzeń mobilnych ostatnie soki. Jego produkcje przyciągają graczy prostą, lecz wciągającą rozgrywką bazującą na tradycyjnych, fizycznych gra...

Polskie studio Simplicity Games przyzwyczaiło nas do gier na bardzo wysokim poziomie. Nie mówię tu oczywiście o niesamowitych produkcjach wyciskających z urządzeń mobilnych ostatnie soki. Jego produkcje przyciągają graczy prostą, lecz wciągającą rozgrywką bazującą na tradycyjnych, fizycznych grach i zabawach. Nie inaczej jest tym razem. Wyspy Krzyżówek wciągają od samego początku, choć to przecież zwykle krzyżówki.

Państwa Miasta, Ski Jump Challenge, Drink Master, Co to za Logo?, czy Co to za piosnka? Simplicity Games sięga po dość znane rozwiązania, jednak podchodzi do nich w sposób bardzo kreatywny. Ich najnowsza produkcja, która wydawać się może odświeżaniem kotletów jest tak naprawdę bardzo fajnym podejściem do tematu tradycyjnych krzyżówek, jakich wiele. I choć nie znajdziemy tu rozbudowanych ca całe strony diagramów z dziesiątkami haseł, tak Wyspy Krzyżówek zabiorą graczy w przyjemną podróż mogącą być namiastką ćwiczeń intelektualnych wpływających na pamięć i sprawność umysłową.

Wyspy Krzyżówek zabiorą gracza w przyjemną i relaksująca podróż

Simplicity Games przyzwyczaiło nas do kolorowych gier. Tak też jest w przypadku Wyspy Krzyżówek. Starannie przygotowana oprawa sprawia, że w tytuł ten gra się przyjemnie. Podzielona na 6 wysp rozgrywka oferuje dużą ilość krzyżówek do rozwiązania. I choć haseł w jednym diagramie nie jest specjalnie dużo, tak hasła główne są często rozbijane na kilka krzyżówek — aby je odgadnąć i zaliczyć dany region, trzeba odgadnąć je wszystkie. W Wyspach Krzyżówek nie znajdziemy ekranu końca gry, ani ograniczonej liczby szans potrzebnych na odgadnięcie wszystkich haseł. Gra daje nam tyle czasu ile potrzebujemy, a w razie problemów pomoże dzięki specjalnym monetom.

W Wyspach Krzyżówek nie zabrakło jednak mikropłatności. Te sprowadzają się do kupna złotych monet, które posłużą nam jako pomoc w postaci podpowiedzi jednej z liter w danym haśle. Każde odsłonięcie liter kosztuje jedną monetę. Na szczęście twórcy nie zmuszają do ich kupna. Monetki dostajemy za poprawne rozwiązywanie krzyżówek, co sprawia, że sprawne odgadywanie haseł może przynieść ich sporą liczbę. W grze wyświetlane są też pełnoekranowe reklamy, z których nie można zrezygnować, nawet poprzez wykupienie odpowiedniego pakietu w wirtualnym sklepiku.

Gra jest dostępna w App Store i Google Play, w wersji uniwersalnej, za darmo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu