Antyapps

Ventusky: uwielbiana platforma pogodowa doskonała także mobilnie!

Antyapps
Ventusky: uwielbiana platforma pogodowa doskonała także mobilnie!
0

Aplikacje pogodowe to jedna z tych kategorii, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Mimo że teraz większość producentów dba o to, byśmy mieli prosty dostęp do tych informacji tuż po wyjęciu urządzenia z pudełka, to warto pokopać odrobinę głębiej. I wybrać aplikację skrojoną do naszy...

Aplikacje pogodowe to jedna z tych kategorii, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Mimo że teraz większość producentów dba o to, byśmy mieli prosty dostęp do tych informacji tuż po wyjęciu urządzenia z pudełka, to warto pokopać odrobinę głębiej. I wybrać aplikację skrojoną do naszych potrzeb. Ventusky to platforma, której prawdopodobnie specjalnie przedstawiać nikomu nie trzeba. Doskonały prognoza pogody na mapie, która pozwala podejrzeć dowolny wybrany przez nas obszar. Szczegółowa i dopracowana aplikacja mobilna to doskonały sposób, na sprawdzanie prognozy pogody z poziomu smartfona!

Ventusky: dokładne informacje pogodowe na wyciągnięcie ręki

W aplikacji Ventusky w ciekawy sposób został również zobrazowany wiatr. Przestawiają go animowane linie, które w przejrzysty sposób pokazują rozwój pogody. Animowane linie doskonale pokazują nieustanny ruch mas powietrza na Ziemi. Takie rozwiązanie umożliwia dostrzeżenie wzajemnych powiązań wszystkich zjawisk w atmosferze.

Prognoza pogody w aplikacji na kolejne trzy dni jest dostępna w godzinnych odstępach. Prognoza na kolejne dni jest dostępna w odstępach 3-godzinnych. Użytkownicy z danej lokalizacji mogą również oglądać obrazy z kamer internetowych lub dane dotyczące wschodu i zachodu Słońca.

— czytamy w oficjalnym opisie. I jeżeli korzystacie z platformy na komputerach, to prawdopodobnie wiecie już mniej-więcej czego możecie się spodziewać w wersji mobilnej. Owszem, twórcy niespecjalnie zaskakują: wciąż oferując najwyższą jakość w kieszonkowej formie.

Główna strona programu to... mapy. Przy dolnej krawędzi ekranu dostępny jest kalendarz, który pozwala nam się przełączać między kolejnymi dniami. Jak prawdopodobnie wiecie, Ventusky pozwala zmieniać wskaźniki i elementy dostępne na mapie — identycznie sprawy mają się i tutaj. Przełączać między m.in. temperaturą, temperaturą odczuwalną, opadami, ciśnieniem, burzami, falami czy wilgotnością można bez problemu — wystarczy aktywować menu w prawym górnym rogu ekranu. Zaglądając do ustawień aplikacji możemy natomiast dostosować pozostałe elementy interfejsu. Możemy tam zmienić model, jednostki temperatury, prędkości wiatru czy opadów. No i, oczywiście, animację wiatru!

Dzięki aplikacji Ventusky użytkownicy mają bezpośredni dostęp do danych z modeli numerycznych. Aplikacja pobiera dane z kilku modeli numerycznych. Oprócz stosunkowo znanych danych z amerykańskiego modelu GFS aplikacja wyświetla również dane z kanadyjskiego modelu GEM oraz niemieckiego modelu ICON, który wyróżnia się wysoką rozdzielczością dla całego świata.

Aplikacja dostępna jest w App Store (13,99zł) oraz Google Play (za darmo) w wersji uniwersalnej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu