Antyapps

GoodNotes: czyżby nowy król notatek na iPhone'a i iPada?!

Antyapps
GoodNotes: czyżby nowy król notatek na iPhone'a i iPada?!
0

Aplikacje do tworzenia notatek nie bez powodu często grzeją miejsce w pierwszym rzędzie skrótów na naszych smartfonach i tabletach. Papierowe notatniki są fajne, ale one się nie synchronizują i rzadko kto ma je ze sobą zawsze i wszędzie, w przeciwieństwie do smartfonów, komputerów czy tabletów....

Aplikacje do tworzenia notatek nie bez powodu często grzeją miejsce w pierwszym rzędzie skrótów na naszych smartfonach i tabletach. Papierowe notatniki są fajne, ale one się nie synchronizują i rzadko kto ma je ze sobą zawsze i wszędzie, w przeciwieństwie do smartfonów, komputerów czy tabletów. Na przestrzeni lat użytkownicy iOS doczekali się już wielu doskonałych programów do notowania, ale nie oznacza to wcale, że nie można dorzucić do nich kolejnych godnych uwagi propozycji. A GoodNotes, mimo że nie należy do najtańszych, zdecydowanie się do tej kategorii zalicza!

GoodNotes: odręcznie, z rysikiem i klawiaturą. Wygodne notatki w każdej formie

Przez ostatnie lata sporo się w świecie notatek pozmieniało. Jeszcze kilka lat temu zależało nam wyłącznie na wielu opcjach związanych z zarządzaniem tamtejszymi dokumentami. Teraz, w erze rysików, dużo większych, lepszych i bardziej precyzyjnych ekranów — wszystko wskakuje na zupełnie wyższy poziom. Ale jak widać, nie jest to specjalnie problematyczne, skoro da się stworzyć aplikacje oferujące wygodę notowania niczym na prawdziwym papierze — a z rysikiem Apple Pencil i ekranem iPada, dla GoodNotes to żaden problem. Opcji tworzenia notatek i narzędzi pozwalających to zrobić wygodnie jest od groma, ale do tego twórcy rozmaitych programów zdążyli nas już przyzwyczaić. GoodNotes idzie więc o krok dalej — dba również o wygodne nimi zarządzanie!

Tak, oczy Was nie mylą — nareszcie twórcy pomyśleli o czymś więcej niż tylko funkcjach tworzenia i synchronizacji. Najnowsza wersja GoodNotes pozwala na swobodne przeszukiwanie naszej bazy — OCR działa tam naprawdę wzorowo i wyszukiwarka doskonale daje sobie radę z indeksowaniem wszystkich treści, niezależnie od formatu i stylu, w którym zostały zapisane notatki. Ba, program pozwala też na sprawną konwersję odręcznych notatek do tekstu, którym następnie łatwo można się podzielić — chociaż przy naszych ukochanych ogonkach radzi sobie różnie... albo to po prostu mój charakter pisma ;-). Naturalnie nie mogło tam również zabraknąć synchronizacji z iCloud, a właściciele iPadów z pewnością ucieszą się na wieść o możliwości przeglądania kilku dokumentów jednocześnie. Kolacjonowanie jeszcze nigdy nie było tak przyjemne, iPadOS faktycznie pokazuje tutaj pazur!

Wszystkie notatniki, notatki i inne dokumenty możemy dowolnie modyfikować, a zarządzanie nimi nie sprawia większych problemów. Pod względem interfejsu — zarówno obsługi i takich "administracyjnych" spraw, jak i samego tworzenia notatek — twórcy GoodNotes wykonali kawał dobrej roboty. A jeżeli tworzycie prezentacje oparte na notatkach, to tamtejsze wsparcie dla AirPlay będzie dla was strzałem w 10!

GoodNotes dostępne jest w App Store, w wersji uniwersalnej, za 37,99 zł.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu