Antyapps

Jak wyłączyć dymki czatu w Messengerze na Androidzie?

Antyapps
Jak wyłączyć dymki czatu w Messengerze na Androidzie?
0

Jeśli chcecie zadbać o swój spokój i higienę pracy, jedną z pierwszych rzeczy, które warto skonfigurować w swoim smartfonie to powiadomienia z przeróżnych aplikacji. Pisząc „skonfigurować”, w większości mam na myśli ich całkowite wyłączenie. Okazuje się jednak, że w niektórych przypadkach nie jest...

Jeśli chcecie zadbać o swój spokój i higienę pracy, jedną z pierwszych rzeczy, które warto skonfigurować w swoim smartfonie to powiadomienia z przeróżnych aplikacji. Pisząc „skonfigurować”, w większości mam na myśli ich całkowite wyłączenie. Okazuje się jednak, że w niektórych przypadkach nie jest to takie proste. Od jakiegoś czasu towarzyszy mi smartfon z Androidem. I pomimo całkowitego wyłączenia jakichkolwiek powiadomień z aplikacji Messenger, na ekranie wciąż pojawiały się te nieszczęsne „bąbelki” informujące o odebranych wiadomościach. Jeśli mierzycie się z tym samym problemem, mam dla was krótki poradnik pozwalający pozbyć się pływających kółek z ekranów waszych smartfonów.

Byłem przekonany, że aby pozbyć się powiadomień, wystarczy przejść do Ustawień, wejść w zakładkę Aplikacje, znaleźć Messenger i przesunąć w lewo przełącznik odpowiadający za zakłócanie mojego spokoju. Nic bardziej mylnego. Okrągłe „bąbelki” za nic miały mój komfort psychiczny i za każdym razem, kiedy ktoś do mnie pisał, wyświetlały się na ekranie głównym. W końcu jednak znalazłem na nie sposób. Poniżej znajdziecie banalnie proste rozwiązanie na pozbycie się tych nieszczęsnych kółek ze zdjęciami waszych znajomych, które utrudniają skupienie się na pracy.

  1. Uruchamiamy aplikację Messenger.
  2. Klikamy w nasz avatar, który znajduje się w lewym górnym rogu ekranu.
  3. Zjeżdżamy na dół do sekcji „Preferencje”.
  4. Wyłączamy przełącznik znajdujący się obok pola „Dymki czatu”.

Proste? Proste. Nawet nie pytajcie ile czasu minęło zanim wpadłem na to, że zamiast grzebać w opcjach aplikacji z poziomu Androida, wystarczy po prostu włączyć Messengera… ;)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu