Prowadzenie dziennika to nie tylko sposób na utrwalenie swoich myśli i wspomnień. To również bardzo dobra metoda na zrozumienie pewnych problemów, m...
Prowadzenie dziennika to nie tylko sposób na utrwalenie swoich myśli i wspomnień. To również bardzo dobra metoda na zrozumienie pewnych problemów, mechanizmów, uczuć i emocji, które towarzyszą nam na co dzień. Możemy oczywiście sięgnąć po zeszyt i długopis, ale na pewno znajdą się osoby, które chętniej skorzystają z aplikacji mobilnej, która przypomni o tym, żeby zrobić notatki i uporządkuje je w taki sposób, aby łatwiej było nam wyciągnąć wnioski. Dziennik uczuć to narzędzie, które z pewnością przyda się osobom będącym w terapii lub tym, którzy szukają sposobu na lepsze poznanie siebie i swoich problemów.
Każdy wpis, który dodajemy do naszego dziennika może dotyczyć innej dziedziny życia. Dostępne opcje to: sytuacja, myśli, uczucia, zachowanie, potrzeby i wnioski. Każdy taki dział dzieli się dodatkowo na podkategorie w których znajdziemy gotowe podpowiedzi ułatwiające szybkie uchwycenie jakiś emocji lub myśli.
Dzięki używaniu szablonów, aplikacja ma za zadanie w jak najkrótszym czasie umożliwić użytkownikowi zapisanie kompletnych informacji potrzebnych do późniejszego zrozumienia własnych reakcji i odpowiedzi na pytania: W jaki sposób wyraża swoje emocje i czy jest to adekwatne do sytuacji? Co nim w życiu kieruje? Czy z perspektywy czasu inaczej by zareagował i postąpił? Jest więc to w dużej mierze narzędzie edukacyjne, które ma na celu rozwój inteligencji emocjonalnej, a więc dobrostan ludzi.
Dzięki gotowym podpowiedziom, których jest tu naprawdę wiele, nie musimy tracić czasu na szukanie odpowiednich słów, które oddadzą nasz nastrój. Dla osób, które nigdy nie miały w zwyczaju prowadzić dziennika i opisywać swoich doświadczeń, takie rozwiązanie może okazać się w pewien sposób przełomowe. Dla tych, którzy chcieliby jednak się trochę rozpisać, nie zabrakło też tradycyjnego dziennika i możliwości podsumowania każdego dnia dłuższym tekstem.
Po kilku dniach prowadzenia dziennika aplikacja wygeneruje dla nas wykres, który pokaże z jakimi emocjami zmagamy się najczęściej. Może to być cenna wiedza dla osób, które szukają źródła swoich problemów. Zabrakło mi tu jednak możliwości eksportu danych do pliku, który moglibyśmy pobrać z poziomu komputera i zarchiwizować na dysku.
Aplikacja dostępna jest całkowicie za darmo w Google Play i App Store. Mimo że wiele jej elementów wskazuje na to, że powstała ona z myślą o osobach zmagających się z nałogami, z całą pewnością mogę ją polecić wszystkim tym, którzy chcą lepiej poznać siebie i swoje problemy.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu