Miniblog

Wypróbuj nowy Google Bar już dziś

GU
Grzegorz Ułan
20

Długo nie nacieszyliśmy się nowym górnym czarnym paskiem we wszystkich usługach Google. Wiemy, że na pewno zniknie w najbliższym czasie. W zamian dostaniemy rozwijane menu po lewej stronie z najczęściej używanymi usługami. Pierwsze wrażenia wizualne są jak najbardziej pozytywne. Do tego m...

Długo nie nacieszyliśmy się nowym górnym czarnym paskiem we wszystkich usługach Google. Wiemy, że na pewno zniknie w najbliższym czasie. W zamian dostaniemy rozwijane menu po lewej stronie z najczęściej używanymi usługami.

Pierwsze wrażenia wizualne są jak najbardziej pozytywne. Do tego mam wrażenie jakby więcej miejsca zrobiło się na ekranie. Widać to zwłaszcza w przypadku GMaila.

Jeśli chcecie sprawdzić już dziś nowe menu nawigacji w usługach Google, wklejam poniżej instrukcję, znalezioną na stronie Google Operating System.

W pierwszej kolejności musimy zmienić język na angielski. Najlepiej w ustawieniach Gmaila, tamtejsza zmiana języka przekłada się na zmianę w pozostałych usługach.

Uruchamiamy stronę http://www.google.com, jeżeli przekieruje na Google Polska, trzeba na dole zaznaczyć by wyświetliło angielską wersję.
Teraz uruchamiamy konsolę w swojej przeglądarce:

  • Chrome - Ctrl+Shift+J
  • Firefox - Ctrl+Shift+K
  • Safari i IE8+ - F12

Wybieramy zakładkę Console i wklejamy na końcu poniższy skrypt:

document.cookie="PREF=ID=03fd476a699d6487:U=88e8716486ff1e5d:FF=0:LD=en:CR=2:TM=1322688084:LM=1322688085:S=McEsyvcXKMiVfGds; path=/; domain=.google.com";window.location.reload();

Enter i mamy nowe Google:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google