Android

Tę aplikację powinien znać każdy fan sportu!

Jakub Szczęsny
Tę aplikację powinien znać każdy fan sportu!
7

Jako zapalony kibic i fan piłki nożnej nie wyobrażam sobie weekendu bez choćby sprawdzenia dokonań mojej ukochanej drużyny piłkarskiej. Interesują mnie również inne dyscypliny sportowe, toteż bardzo lubię mieć prosty i szybki dostęp do konkretnych informacji na temat tego, co dzieje się na boisku, k...

Jako zapalony kibic i fan piłki nożnej nie wyobrażam sobie weekendu bez choćby sprawdzenia dokonań mojej ukochanej drużyny piłkarskiej. Interesują mnie również inne dyscypliny sportowe, toteż bardzo lubię mieć prosty i szybki dostęp do konkretnych informacji na temat tego, co dzieje się na boisku, korcie, czy gdziekolwiek gdzie prowadzą swoje zmagania sportowcy. Kompendium świeżej wiedzy na ten temat jest dla mnie wieloplatformowy SofaScore.

Przez bardzo długi czas korzystałem z zapewne dobrze znanego i wysłużonego już Livescore, który obecnie - mimo, że prezentuje wszystko, czego potrzeba kibicowi, to jednak nieco straszy. Problemem Livescore jest również ograniczenie się tylko do meczów piłki nożnej - dla osób, które naprawdę pasjonują się wszelakim sportem może to być spory mankament. SofaScore wychodzi natomiast temu naprzeciw i ucieszy praktycznie każdego fana aktywności fizycznej.

Wspominałem o absolutnej wieloplatformowości usługi - jestem w stu procentach pewien, że zdołacie uruchomić tę aplikację na Waszym smartfonie, czy komputerze. Dostępne są aplikacje na platformy Windows Phone (Windows 10 Mobile), iOS oraz Androida, a ponadto - w wersji desktopowej również dla Windows 8.1 oraz 10. Jeżeli korzystacie z OS X, czy Linuxa - równie ciekawym rozwiązaniem dla Was będzie strona desktopowa dostępna tutaj. W tym konkretnym punkcie zadowolony powinien być każdy.

Jednak obecność na wielu platformach nie jest jedyną zaletą aplikacji. Warto wspomnieć o tym, że na wyświetlaniu wyników rozgrywek tutaj się nie kończy. Najbardziej mnie cieszą w tej aplikacji bardzo szczegółowe statystyki - począwszy od tych najprostszych - na przykład w przypadku piłki nożnej: strzały celne/niecelne, posiadanie piłki, rzuty wolne, rożne, kartki, ale również tzw. "mapy cieplne" określające aktywność danego zawodnika na boisku oraz wykresy prezentujące przewagę w grze danej drużyny, statystyki indywidualne zawodników... dla wytrawnego fana sportu będzie to z całą pewnością niesamowicie spójna, a przy okazji podana w bardzo przystępny sposób porcja sportowej wiedzy.

Świetną funkcją jest obsługa powiadomień o bramce, rozpoczęciu meczu, jego końcu, itp., itd. Wszystko to jest absolutnie definiowalne, zatem subskrybując na przykład daną ligę wcale nie skazujemy się na istną symfonię z głośników smartfona. Możemy wybrać, co nas interesuje i będziemy otrzymywać tylko takie notyfikacje, jakich sobie życzymy.

I właśnie to ostatnie w moim przypadku "robi" ogromną różnicę. Skoro śledzę mecze jednej drużyny, to ta raczej funkcjonuje w pewnej lidze, a chciałbym wiedzieć, co dzieje się równocześnie na innym stadionie, bowiem od takich wydarzeń często zależy sytuacja w tabeli. Zatem chciałbym mieć od razu podane informacje na temat tego, jak radzą sobie konkurenci ulubionej drużyny, by mieć od razu pogląd na to, jak może w dalszej perspektywie czasu rozwinąć się sytuacja w zestawieniu. A trudno jest przecież oglądać wszystkie ważniejsze mecze ligi, czy co chwila sprawdzać rezultaty na stronach internetowych. Dlaczego smartfon nie miałby nas o tym powiadomić?

Tak, ja już znalazłem swoją aplikację będącą uzupełnieniem mojej pasji. Jeżeli również jesteście fanami sportu - gorąco Wam polecam SofaScore. Naprawdę warto.

Grafika: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu