Poradniki

Wymiana baterii w iPhone 6 - ile może kosztować?

Albert Lewandowski
Wymiana baterii w iPhone 6 - ile może kosztować?
2

Wymiana baterii w iPhone 6 to czynność standardowa, jeżeli mówimy o używanych smartfonach. Ile jednak coś takiego kosztuje?

Eksploatacja baterii w iPhonie to problem znany wszystkim

Zużywanie się podzespołów wskutek używania urządzenia jest oczywistym procesem. O ile jednak większość podzespołów wykazuje wysoką wytrzymałością i na spokojnie przeżyje cały okres eksploatacji telefonu, o tyle w przypadku baterii trudno na to liczyć. Szczerze mówiąc, stosowane ogniwa najczęściej wytrzymują od dwóch do trzech lat, choć ich wpływ na czas pracy urządzenia może być już odczuwalny znacznie szybciej.

W jaki sposób sprawdzić, w jakiej kondycji jest bateria? Niestety, nie ma to dobrej odpowiedzi i na dobrą sprawę zostaje jedynie oddanie telefonu do serwisu, gdzie profesjonaliści mają do tego odpowiednie narzędzia. Przejdźmy już do tematu głównego tego tekstu, czyli wymiany baterii w iPhone 6.

Czytaj również:

Ile jest wart odświeżony iPhone 6? Czy to najlepszy model do 1000 złotych?
Najlepszy smartfon 2018.

Rzeczywisty koszt wymiany baterii w iPhone 6

Najpierw wypada zacząć od tego, w jaki sposób możemy wymienić baterię. Oczywiście da się to zrobić samodzielnie. Koszt takiej operacji będzie składał się z ceny niezbędnych narzędzi, baterii oraz spędzonego czasu, ale z uwagi na obudowę unibody nie jest to najprostsza operacja. Mimo wszystko z uwagi na cenę wahającą się na poziomie około 50 - 80 złotych, wiele osób decyduje się na taką naprawdę. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie takie operacje wykonujemy na własną odpowiedzialność, a brak doświadczenia w takiej sprawie może przynieść uszkodzenie innych elementów telefonu. Z tego względu, jeżeli nie mamy odpowiedniej wprawy w takich zabiegach, lepiej skorzystać z opcji drugiej, czyli oddania urządzenia do serwisu.

Jeżeli jednak ktoś by koniecznie chciał na własną rękę wymienić baterię, polecam film instruktażowy z kanału JerryRigEverything:

Wymianę baterii w iPhone 6 oferuje każdy lepszy serwis, zajmujący się urządzeniami mobilnymi. Moim zdaniem to najlepsza opcja, na pewno najbardziej bezpieczna i jednocześnie mamy gwarancję odnośnie dobrze wykonanej usługi. Z uwagi na ogromną liczbą takich punktów, trudno wskazać, ile dokładnie przyjdzie nam zapłacić za tą naprawę. Z tego względu przedstawię poniżej kilka propozycji z wyceną.

Wymiana baterii iPhone 6 - koszt:

  • iMad - 229 złotych,
  • iSpot - 229 złotych,
  • ZbitaSzybka - 149 złotych,
  • iClinica - 139 złotych,
  • iHospital - 159 złotych,
  • Apple Fix - 125 złotych.

Różnice w cenie wynikają z prestiżu danego serwisu, oferowanej gwarancji na usługę oraz jakości nowej baterii. Tu warto na bieżąco przeglądać opinię klientów danego punktu i porozmawiać również z serwisantami, dzięki czemu będziemy mieli pełny pogląd na sytuację.

Jakie serwisy do wymiany baterii w iPhone 6 możecie polecić?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu