Polska

Wykop też się będzie zmieniał. Obrazki strony głównej i wpisu!

GM
Grzegorz Marczak
18

Wykop zmieniał swoje oblicze już kilka razy (nie pamiętam dokładnie ile ale między 3-4), nie zawsze zmiany były związane z nowymi funkcjonalnościami ale z tego co wiem tym razem tak będzie. Wykopowiczów czeka więc wstrząs związany z nowym wyglądem serwisu (a nie jest to chyba łagodna przemiana) ora...

Wykop zmieniał swoje oblicze już kilka razy (nie pamiętam dokładnie ile ale między 3-4), nie zawsze zmiany były związane z nowymi funkcjonalnościami ale z tego co wiem tym razem tak będzie. Wykopowiczów czeka więc wstrząs związany z nowym wyglądem serwisu (a nie jest to chyba łagodna przemiana) oraz nowymi funkcjami, które według mnie mogą być dość istotne jeśli chodzi o rozwój serwisu.

Jak będzie wyglądał nowy wykop? Poniżej dwa obrazki pokazujące stronę główną oraz stronę z pojedynczą informacją - obrazki są słabej jakości natomiast widać mniej więcej jaka będzie stylistyka nowego wykopu.


Jedną z nowych opcji jakie będą dostępne dla użytkowników wykopu są grupy. Pomysł ten ma pomóc w zrobieniu wykopu bardziej dynamicznym oraz bardziej dostosowanym do zainteresowań użytkowników. Nie wiem dokładnie jak będą działać grupy ale zakładam, że np. będę mógł stworzyć własną grupę o nazwie startups i może (?) zaprosić do niej gości, którzy razem ze mną będą dodawać wpisy. Pytanie jak takie wykopy z grupy będą trafiać na główną stronę i na jakiej zasadzie będzie wtedy działać wykopalisko - czy będzie jedno wspólne czy też każda grupa będzie miała swoje własne?

Ciekawa funkcjonalność aczkolwiek trochę ryzykowna bo związana z sporymi nakładami pracy. Może okazać się, że użytkownicy wcale nie mają takich potrzeb i wystarcza im dość mainstreamowy obecny charakter serwisu. Nowy wykop ma też być też całkiem innym serwisem jeśli chodzi o architekturę aplikacji. Podobno serwis został praktycznie napisany od początku. Wszystko w celu poprawienia wydajności oraz zapewnienia sobie zapasów mocy na przyszłość.

Nie wiem niestety kiedy zobaczymy nowe oblicze serwisu Wykop.pl

Ps. W nowym roku jest chyba jakaś moda na redesign - najpierw NK teraz Wykop, a jeszcze wczoraj widziałem kolejny znany serwis w nowej oprawie graficznej. Kto następny?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

wykop