Polska

[Aktualizacja] Nowe logo Naszej Klasy! Czy coś jeszcze?

GM
Grzegorz Marczak
43

Nasza Klasa od kilku dni rozbierała i zasłaniała swoje logo sugerując nadchodzące zmiany. Dzisiaj zobaczyliśmy nowe logo serwisu (proste i całkiem przyjemne), ale co chyba ważniejsze nowy slogan czyli zamiast dotychczasowego "miejsce dla ludzi z klasą" jest teraz "miejsce spotkań". Jeśli dobrze rozu...

Nasza Klasa od kilku dni rozbierała i zasłaniała swoje logo sugerując nadchodzące zmiany. Dzisiaj zobaczyliśmy nowe logo serwisu (proste i całkiem przyjemne), ale co chyba ważniejsze nowy slogan czyli zamiast dotychczasowego "miejsce dla ludzi z klasą" jest teraz "miejsce spotkań". Jeśli dobrze rozumiem za taką zmianą kryją się większe rewolucje jeśli chodzi o stategię firmy - kierunek Facebook?

Mogliśmy ostatnio przeczytać w wypowiedzi Dominika Kaznowskiego (pełnomocnik zarządu ds Marketingu i PR) o planach NK na rok 2010. Wiemy więc, że serwis przejdzie większy redesign i zostanie powiększona jego szerokość (co również sugerowały wczorajsze grafiki małych "ludzików" którzy ciągnęli za boki portalu) do 1024 pixeli. Tak więc majsterkowanie przy logo serwisu zapewne świadczy o tym, że właśnie mamy do czynienia z zmianą wyglądu serwisu - a przynajmniej jej początkiem.

Oprócz zmian graficznych zaufani partnerzy mają też w tym roku dostać dostęp do API i tutaj może zrobić się całkiem ciekawie ponieważ NK to jednak gigantyczny potencjał. Jak go można wykorzystać pokazują chociażby aplikacje jakie powstają do Facebook-a. Wyobraźmy sobie np. możliwość wymiany używanych rzeczy między użytkownikami portalu poprzez mały dodatek w formie aplikacji - nie zadziała? Powstanie sklepu z aplikacjami to też pewnie kwestia czasu.

Czekam na jakąś oficjalną notkę NK na temat dzisiejszej zmiany loga i tego czy w najbliższych dniach zobaczymy coś więcej.

[Aktualizacja] No i doczekałem się informacji prasowej na temat zmian - całość poniżej

Nasza-klasa.pl nieustannie rozwija się w kierunku wielokanałowej i wielopoziomowej platformy komunikacji. Zmiany funkcjonalne będą też podkreślane w wizualnej warstwie serwisu. Dziś zmieniono logo i hasło portalu. Ewoluował również design NK.

Dominik Kaznowski, pełnomocnik zarządu ds Marketingu i PR, podsumowując rok 2009 zapowiedział aktualne plany NK - "Czeka nas w najbliższych miesiącach poszerzenie portalu do szerokości 1024 pikseli oraz redesign." Proces rozpoczął się w Nowy Rok. Pod logonaszej-klasy.pl podeszła wirtualna ekipa remontowa. Kilka małych postaci rozpoczęło rozbieranie znaku graficznego. Po siedmiu dniach remontu pojawił się nowy logotyp i nowe hasło portalu: "Nasza klasa. Miejsce spotkań".
Nowe hasło NK bezpośrednio nawiązuje do ewolucji portalu, od serwisu służącego do wyszukiwania znajomych sprzed lat, do wielopoziomowej platformy komunikacji. "Użytkownicy serwisu już dawno odnaleźli większość swoich znajomych ze szkoły. Następnie zaczęli korzystać z NK, by pozostawać ze sobą w kontakcie. Rozwijamy portal w ten sposób, by umożliwić im swobodną komunikację na wiele sposobów. Ważnym wydarzeniem była dla nas premiera Śledzika, kolejnym będzie rychła premiera komunikatora NKtalk". - mówi Joanna Gajewska, rzecznik Naszej Klasy.

Ewolucji podlega również design portalu. Widoczną zmianą jest poszerzenie portalu do rozmiaru 1024 pikseli. To aktualny, światowy standard. Dzięki temu korzystanie z NK przy użyciu najpopularniejszych monitorów i systemów operacyjnych będzie bardziej komfortowe Niebawem czeka nas kolejna zmiana w wyglądzie serwisu. Przeobrażeniu ulegnie top portalu. Na górnej belce serwisu umieszczone zostaną przyciski pozwalające szybko dotrzeć do kilku funkcjonalności serwisu: poczty, powiadomień oraz Śledzika. Pierwsze screeny nowego topu można oglądać na blogu NK - nk.pl/blog; materiały do pobrania: nk.pl/press/materials.

Polecam też bloga NK: http://nasza-klasa.pl/blog/wpis/205

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

nasza-klasank.pl