Felietony

Wykop poleca za minimum 50 PLN dziennie

Grzegorz Marczak
Wykop poleca za minimum 50 PLN dziennie
9

Od dziś na wykopie można sobie samemu kupić reklamę. Wykop zaprezentował dziś mechanizm do automatyzacji sprzedaży reklamy. Chodzi o formę wykop poleca, czyli pierwszy wpis na liście z newsami. Właśnie zamówiłem sobie testowo jedną reklamę i trzeba przyznać, że wszystko działa sprawnie. Definiujemy...

Od dziś na wykopie można sobie samemu kupić reklamę. Wykop zaprezentował dziś mechanizm do automatyzacji sprzedaży reklamy. Chodzi o formę wykop poleca, czyli pierwszy wpis na liście z newsami. Właśnie zamówiłem sobie testowo jedną reklamę i trzeba przyznać, że wszystko działa sprawnie. Definiujemy reklamowaną stronę, hasło oraz określamy ilość dni reklamy oraz dzienna stawkę.

Kwota jaką zadeklarujemy jest o tyle ważna, że w zależności od niej będziemy rzadziej lub częściej widoczni na stronie głównej (minimalna kwota to 50 PLN). Reklamy będą się bowiem zmieniać, a wszystko zależeć będzie od tego jaki nasza dzienna stawka będzie miała udział w sumie dziennych przychodów. Jednym słowem kto da więcej ten będzie częściej widoczny.

Pomysł jest dobry bo przede wszystkim umożliwia zgarnięcie drobnych kwot ale w dużych ilościach. Ponoć cały proces jest tak zrobiony iż nie jest uciążliwy dla obsługi. Pytanie tylko o efektywność tej reklamy i zależności od dobrego hasła jakie wpiszemy. Nie każdy ma dobry pomysł na tekst promocyjny i przez to może położyć reklamę.

Zobaczymy od jutra jak to będzie działać w praktyce.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

wykop