Felietony

Wykop, megapanel z niedowierzaniem.

Grzegorz Marczak
Wykop, megapanel z niedowierzaniem.
15

Dzisiaj internetstandard podał, że ikona polskiego web 2.0 czyli wykop.pl wreszcie przebiła się do megapanelu. Wykop.pl, serwis z nurtu Web 2.0, o którym informacje często przewijały się w mediach, po raz pierwszy znalazł się w wynikach badania Megapanel. Wykop.pl miał w kwietniu 56 tys. uż...


Dzisiaj internetstandard podał, że ikona polskiego web 2.0 czyli wykop.pl wreszcie przebiła się do megapanelu.

Wykop.pl, serwis z nurtu Web 2.0, o którym informacje często przewijały się w mediach, po raz pierwszy znalazł się w wynikach badania Megapanel. Wykop.pl miał w kwietniu 56 tys. użytkowników, 289 tys. odsłon i zasięg 0,4%

Wynik ten jest dla mnie, zadziwiająco niski. Jeśli tylko porównamy wykop z jakimkolwiek serwisem, który w megapanelu miał ok 200 tyś UU to widzimy, że z tym wynikiem coś jest nie tak.

Przykładowo porównując wykop.pl z serwisem osobie.pl widzimy, że według alexy wykop ewidentnie króluje jeśli chodzi o statystyki. Tymczasem, jeszcze nie dawno osobie.pl było prezentowane w megapanelu mając ok 200 tyś UU.

Bardzo ciekawy jestem jakie naprawdę są statyki wykopu - dziwie się, że właściciel nie podaj ich do publicznej wiadomości. Jeśli podane przez IS statystki nie są zgodne z prawdą (a według moich przypuszczeń są dalekie od prawdziwych) to również warto by taką informację nieco sprostować.

Edit: No i mamy wypowiedz Tomka (cytat z komentarza)

Statystyki podane przez InternetStandard są dość dalekie od rzeczywistych.

Opierając się na Google Analytics w kwietniu zanotowaliśmy prawie 1 mln odsłon, których dokonało 100 tys unikalnych użytkowników w ponad 300 tysiącach wizyt.

W maju zanotowaliśmy 130 tys unikalnych użytkowników, dokonujących 475 tys wizyt, co się przełożyło na ponad 1,5 mln odsłon.

Czerwiec jest pierwszym miesiącem, w który korzystamy z badań Gemiusa i dotychczasowe wyniki tylko minimalnie różnią się od statystyk Google.

Ciekawy więc jestem w jakiej loterii megapanel losuje takie wyniki jak podał dla serwisu wykop?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu