Startups

Wygraj 5% udziałów w startupie ! Konkurs Antyweb

Grzegorz Marczak
Wygraj 5% udziałów w startupie ! Konkurs Antyweb
285

Gwarancja realizacji waszego pomysłu oraz 5% udziałów w stworzonym startupie to główne nagrody w konkursie, który właśnie zaczyna się na moim blogu. Jak zwykle będzie prosto i szybko - już za kilka dni dowiecie się czy wasz pomysł zostanie zrealizowany (realizacja zwycięskiego pomysłu jest gwarantow...

Gwarancja realizacji waszego pomysłu oraz 5% udziałów w stworzonym startupie to główne nagrody w konkursie, który właśnie zaczyna się na moim blogu. Jak zwykle będzie prosto i szybko - już za kilka dni dowiecie się czy wasz pomysł zostanie zrealizowany (realizacja zwycięskiego pomysłu jest gwarantowana!) w ramach akcji startupschool i czy będziecie mieli szansę poczuć startupowy klimat i zostać współwłaścicielem serwisy zbudowanego na bazie waszego pomysłu.

Jakie są dokładne zasady konkursu? Wszystko co należy zrobić aby mieć szansę na wygranie konkursu to napisanie w komentarzu do tego newsa krótkiego opisu waszego pomysłu. Opis ma być zwięzły (dosłownie kilka zdań, bez filmów, prezentacji itp) i bardzo konkretny - warto popracować nad nim jeszcze przed publikacją ponieważ od tych kilku zdań zależą szanse na wygraną.

Zbieranie pomysłów kończy się o północy w czwartek 11 czerwca. W piątek 12 czerwca uruchomione zostanie głosowanie w którym każdy będzie mógł oddać głos na najlepszy pomysł. Głosowanie potrawa do 15 czerwca do południa, wieczorem tego samego dnia zostanie ogłoszony zwycięzca. Podczas głosowania lista pomysłów zostanie ułożona w kolejności zgłoszeń (co oznacza, że warto się pospieszyć i nie czekać do ostatniej chwili).

Aktualizacja Ponieważ ilość zgłoszonych pomysłów przeszła moje oczekiwania, dlatego do zasad zabawy wprowadzę małą modyfikację. Głosować będziemy na zamkniętą listę ok 15-20 pomysłów (poproszę Rafała aby pomógł w wyborze tych pomysłów, które jego zdanie mają szansę na sukces czy też są ciekawe i w ten sposób zrobimy pierwszą selekcję). Niestety nie da się przeprowadzić sprawnie głosowania z listą ponad 100 pozycji (a prawdopodobnie będzie ich dużo więcej).

Nagrodą w konkursie (jak już wcześniej wspominałem) jest gwarancja realizacji pomysłu podczas akcji startupschool.pl, oprócz tego zwycięzca stanie się właścicielem 5% udziału w nowo powstałym serwisie. Po zakończeniu konkursu poproszę zwycięzcę o przesłanie danych kontaktowych, które przekażę Rafałowi Agnieszczakowi. Dalsze uzgodnienia i formalności będą odbywać się między zwycięzcą a Rafałem.

Jeśli ktoś z was uważa, że jego pomysł jest tak bezcenny iż nie powinien być publikowany, a zdradzenie go wymaga podpisania NDA (Non Disclosure Agreement) to po prostu konkurs ten nie jest dla niego. Moim skromnym zdaniem jest to jedna z nielicznych okazji w których za pomysł dostaje się realną wartość i szansę na posiadanie kawałka własnego startupa.

Dla jasności dodam jeszcze, że realizacja pomysłu nie odbywa się rękami jego autora. Wykonanie projektu (kodowanie, grafika itp) będzie po stronie zespołu z startupschool, oczywiście bardzo miło będzie jeśli autor włączy się w proces tworzenia poprzez doradzanie czy też wyjaśnianie na bieżąco powstających niejasności.

Ps. Myślę, że nie będzie nietaktem jeśli poproszę was o wykopanie tego wpisu. Zależy mi na tym aby jak najwięcej osób miało szansę na przedstawienie swojego pomysłu a jak wiemy wykop ma coraz większy zasięg co w tym przypadku będzie bardzo pomocne.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu