Mobile

Wygodnie instaluj i aktualizuj aplikacje BlackBerry na Androida

Konrad Kozłowski
Wygodnie instaluj i aktualizuj aplikacje BlackBerry na Androida
3

Aplikacje BlackBerry nie są łatwo dostępne dla wszystkich nimi zainteresowanych. Niektórzy użytkownicy smartfonów z Androidem chcieliby z nich wygodnie skorzystać - zainstalować i aktualizować - a w tym najlepiej sprawdzi się BlackBerry Manager.

Aż z ciekawości zajrzałem do poprzedniego wpisu, który dotyczył zestawu aplikacji BlackBerry na Androida. Jak się okazuje, było to blisko rok temu. W sierpniu 2016 roku BlackBerry wprowadziło do Google Play swoje aplikacje, które (początkowo) były ograniczone tylko do smartfonu BlackBerry Priv. Na wiele różnych sposobów udostępniano je użytkownikom innych urządzeń z Androidem, a mało kto wiedział, że tuż za rogiem czai się takie dobro jak BlackBerry Manager.

Zadaniem tego menadżera jest uczynienie zarządzania - instalacji, aktualizacji - alikacji od BlackBerry na każdym smartfonie z Androidem w wersji 5.0 i wyższej. Zamiast przeczesywać sieć w poszukiwaniu działających plików APK, a później dbać o to, by posiadane aplikacje były na czasie manualnie sprawdzając strony i fora, możemy oprzeć się na BlackBerry Manager użytkownika githuba o nick cobalt232.

Oczywiście samego menadżera nie pobierzemy z Google Play. Autor przygotował specjalną stronę internetową, gdzie możemy zapoznać się z podstawowymi informacji na temat aplikacji, zobaczyć ją na zrzucie ekranu oraz pobrać plik APK. Na podstronie znalazło się więcej szczegółowych informacji, między innymi wymagania minimalne do działania aplikacji BlackBerry:

  • Android 5.0 (Lollipop) lub nowszy
  • 2 GB pamięci RAM RAM i ekran z dpi pomiędzy 420 a 640
  • 512 MB wolnej przestrzeni w pamięci wewnętrznej lub karcie microSD
  • tablety są wspierane tylko częściowo
  • obecność Google Play Services

Oczywiście najważniejszym punktem spośród wszystkich aplikacji jest klawiatura BlackBerry na Androida, którą testowałem niedługo po jej premierze. Od tamtego czasu wiele się zmieniło - przede wszystkim doczekaliśmy się debiutu świetnej Gboard na Androida oraz iOS-a i od tamtej pory nie szukałem alternatywy.

Ponadto, BlackBerry ma przecież do zaoferowania komunikacyjny hub, kalendarz, password keeper i wiele innych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu