Internet

Wygląda na to, że w tym roku Netfliksa w Polsce jeszcze nie zobaczymy [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Wygląda na to, że w tym roku Netfliksa w Polsce jeszcze nie zobaczymy [prasówka]
6

Fani filmów i seriali w Polsce nie mają ostatnio lekkiego życia. Serwisy dostarczające w bardziej nielegalny niż legalny sposób tego typu treści padają jeden po drugim. Policja nie próżnuje. Gdzie szukać ratunku? Alternatyw nie ma zbyt wielu. I nie zmieni się to raczej w tym roku. Netflix rozszerza...

Fani filmów i seriali w Polsce nie mają ostatnio lekkiego życia. Serwisy dostarczające w bardziej nielegalny niż legalny sposób tego typu treści padają jeden po drugim. Policja nie próżnuje. Gdzie szukać ratunku? Alternatyw nie ma zbyt wielu. I nie zmieni się to raczej w tym roku.

Netflix rozszerza zasięg

Skąd taka teza? Netflix zapowiedział, że jeszcze w tym roku wystartuje w trzech nowych krajach. Niestety na tej liście nie ma Polski. Są za to Włochy, Hiszpania i Portugalia. Można się zatem spodziewać, że te trzy rynki będą głównym priorytetem w polityce ekspansyjnej amerykańskiej firmy. Nie mamy tym samym co liczyć, że nagle dołączy do nich też Polska. Tym samym wszelkie doniesienia o Netfliksie w 2015 roku w Polsce można włożyć między bajki. Szkoda.

NFC w nowym zegarku Samsunga

Komercyjny start Samsung Pay, a więc systemu płatności od koreańskiej firmy przesunięto na wrzesień. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie on ograniczony tylko do smartfonów. Samsung chciałby, aby działał on na podobnej zasadzie, co Apple Pay i wdroży go do swojego kolejnego smartwatcha. NFC prawdopodobnie zostanie tutaj wykorzystane znacznie szerzej niż u konkurencji, a więc możemy się spodziewać możliwości udostępniania danych, przesyłania plików lub kontaktów. Tym sposobem niebawem na rynku będą walczyły Apple Pay, Samsung Pay i Android Pay. Ciekawa sytuacja.

Pocket nie płacił Mozilli

Mozilla zareagowała na mój ostatni artykuł dotyczącej współpracy z Pocketem. Okazuje się, że inicjatywa ta nie była podszyta żadną konkretną kwotą, a decyzja o integracji usługi z przeglądarką była po prostu pomysłem deweloperów fundacji. Dowiedzieliśmy się też, że finanse Mozilli mają się dobrze i nie powinniśmy się martwić o losy Liska i towarzyszących mu projektów. Więcej informacji w zaktualizowanym artykule.

Snapdragon 820 w nowych flagowcach Xiaomi

Wraca temat Snapdragona 820. Podobno nowy procesor Qualcomma ma znaleźć zastosowanie w nadchodzących flagowcach Xiaomi. Xiaomi Mi5 i Xiaomi Mi5 Plus miałyby tym samym stać się najmocniejszymi urządzeniami na rynku, a przy tym konkurencyjnymi cenowo (co jest typowe dla Xiaomi). Sam procesor ma zadebiutować jesienią br., a więc pierwszych urządzeń możemy się spodziewać najwcześniej zimą. Oba urządzenia miałyby posiadać ekrany o rozdzielczości 2560 x 1440 px, 3/4 GB pamięci RAM oraz czytniki linii papilarnych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu